Wybierz wannę do łazienki. Sprawdź nasze propozycje

wanna

Wanna stanowi centralny element łazienki, nadając styl i ton reszcie pomieszczenia. Wanny są dostępne w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów i stylów, więc jak wybrać najlepszą wannę do swojej przestrzeni, potrzeb i gustu?

W tym przewodniku po zakupie wanny dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o różnych rodzajach wanien i co należy wziąć pod uwagę przy zakupie, aby pomóc Ci wybrać najlepszą wannę do swojego domu.

Wanny proste

Najpopularniejszy typ wanny, wanny proste, są smukłe i kompaktowe, i sprawdzają się praktycznie w każdym układzie łazienek. Ta wanna kształtowa jest zwykle instalowana przy ścianie w celu zaoszczędzenia miejsca i jest dostępna zarówno w wersji jedno-, jak i dwustronnej, w zależności od tego, czy wolisz kąpać się sam, czy w towarzystwie. Wanny z podwójnym zakończeniem są zwykle nieco szersze, aby zapewnić dodatkową przestrzeń.

Wanny prysznicowe

Wanny prysznicowe są idealne do mniejszych pomieszczeń, gdy nie masz miejsca na oddzielną wannę i prysznic, ale po prostu musisz mieć oba. Zazwyczaj są one dostępne w kształcie litery L lub P, więc możesz wybierać między gładkimi krzywiznami a prostymi krawędziami, a zaletą tych kształtów w porównaniu ze standardową prostą wanną jest to, że końcówka prysznica jest nieco szersza, dzięki czemu masz więcej miejsca do namydlenia i szorowania podczas brania prysznica.

Wanny wolnostojące

Jeśli masz dużo miejsca do zabawy i chcesz stworzyć luksusową łazienkę, wolnostojąca wanna jest idealnym, przyciągającym wzrok elementem. Są one dostępne w wielu stylach, od tradycyjnych i ozdobnych wanien z zawijanymi nóżkami po nowoczesne projekty z prostymi krawędziami, takie jak wanna wolnostojąca czy wanna wolnostojąca na miarę.

Wanny narożne

Jak sama nazwa wskazuje, wanny narożne idealnie wpasowują się w róg łazienki. Są idealne do małych łazienek lub łazienek, które nie są wystarczająco długie na wannę o standardowej długości i oferują zaskakująco przestronną powierzchnię kąpielową.

Wybierając wannę należy kierować się nie tylko jej kształtem, ale przede wszystkim materiałem z jakiego powstała. Wanny z konglomeratu to całkowicie sprawdzone rozwiązania, które coraz częściej są wybierane wśród klientów. Dowiedz się dlaczego. Więcej na https://wodnetrendy.pl/konglomerat/.