Wszystko co musisz wiedzieć o stylu: loft, nowoczesnym i skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim

Aranżacja domu to niezbędny element aby czuć się w nim dobrze. Jest to też pierwsza kwestia nad którą należy się zastanowić planując remont, aby później można było wybrać podłogi czy meble. Dobrze byłoby, aby dany styl pasował do całego domu. Czyli jeśli chcemy wybrać aranżacje w stylu loft, a w kuchni bardziej pasuje skandynawski to warto przemyśleć tą decyzje.

Styl nowoczesny

Styl ten przeznaczony jest dla osób o nowoczesnych poglądach, które lubią łączyć elementy luksusu ze sztuką. Jednak można ten styl odrobinę zmodyfikować. W tej aranżacji dominuje biel, jednak jeśli wolisz cieplejsze kolory, możesz ocieplić drewnianymi dodatkami. Mimo, że styl nowoczesny przeznaczony jest dla osób, które wolą miejskie życie to idealnie wpasuje się w aranżację kuchni na wsi.

Co więcej ten styl charakteryzuje się funkcjonalnością oraz wysokim komfortem. Dlatego w doborze aranżacji trzeba spojrzeć na jej użyteczność. Meble kuchenne na zamówienie dla stylu nowoczesnego łatwo dostać na rynku. Jedną z najlepszych firm w branży, które zajmują się projektowaniem oraz instalowaniem mebli jest Studio Vena. Więcej informacji z przykładowymi realizacjami można znaleźć na ich stronie: http://www.vena-kuchnie.pl/

Loft – styl ludzi odważnych

Ojczyzną tego stylu są Stany zjednoczone. Kiedyś meble do tego stylu były dość tanie, gdyż udogodnienia były bardzo ubogie. Dziś ten styl ewoluował i przeznaczony jest szczególnie dla kawalerów, którzy potrzebują więcej przestrzeni. Kolory, które dominują to odcienie szarości, czerni, bieli i granatu. Mile widziane są miedziane czy drewniane dodatki oraz oświetlenia jak z fabryki.

Styl Skandynawski

Styl ten podbił serca milionom ludzi, ponieważ cechuje się naturalnością, prostotą, funkcjonalnością i lekkością. Nazwa pochodzi z obszaru w którym się narodził. Kraje północnej Europy, Szwecji chcieli ocieplić wnętrze swojego domu. Dlatego dużo tam szkła, futer, ceramiki czy skóry. Dominują też jasne kolory. Aranżacje do kuchni w tym stylu to funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu uzyskamy wygodną i przytulną kuchnię.