Regały chłodnicze w pigułce – co musisz o nich wiedzieć?

regał chłodniczy

Regały chłodnicze służą nie tylko właściwemu przechowywaniu produktów czy też artykułów spożywczych ale również ich należytej ekspozycji. Czym wyróżniają się poszczególne rodzaje regałów chłodniczych? Które z nich będą najlepszymi dla sklepu o konkretnym profilu? Czy lepiej inwestować w duże czy małe regały chłodnicze? Tego i kilku innych, ciekawych rzeczy dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Regały chłodnicze do sklepu – charakterystyka

Regały chłodnicze poza utrzymaniem produktów spożywczych we właściwej temperaturze muszą zapewnić klientowi swobodny do nich dostęp a przy tym należycie eksponować ceny, żeby robienie zakupów było dla klienta procesem intuicyjnym a co za tym idzie szybkim i przyjemnym. Należy również uwzględnić potrzeby personelu – regały chłodnicze nie mogą utrudniać im pracy i zabierać dużo czasu. Wybierając idealny regał chłodniczy należy wziąć pod uwagę takie jego parametry jak: wysokość, szerokość, długość i głębokość. Warto jest się również zapoznać z tym jakiej szerokości są półki a także listwy cenowe (im węższe te będą tym trudniejsza będzie wymiana ceny). Naturalnie decydując się na zakup regału należy uwzględnić oświetlenie, które będzie eksponować znajdujące się na nim towary – jest to konieczne, żeby zapoznać się z kosztem utrzymania urządzenia a także wymianą ewentualnych komponentów w przypadku, gdyby te uległy eksploatacji.

Regały chłodnicze – systemy chłodzenia a energooszczędność

W zależności od modelu regału chłodniczego stosowane są różne systemy chłodzenia – najpopularniejszym jest jednak chłodzenie dynamiczne, które utrzymuje wnętrze całego regału w niskiej temperaturze. Dodatkowym rozwiązaniem stosowanym przez producentów w celu ograniczenia napływu ciepłego powietrza z zewnątrz, a przy tym zużycia energii elektrycznej, jest podwójna kurtyna powietrzna, która zatrzymuje zimne powietrze we wnętrzu regału i utrudnia napływ ciepłego z zewnątrz. Dzięki temu regały te są nie tylko bardziej energooszczędne ale również dbają o komfort klientów, którzy wchodząc w alejkę nie zamarzają z powodu niskiej temperatury. Niektóre z regałów wyposażone są dodatkowo w specjalny system umożliwiający jeszcze mniejsze zużycie prądu w porze nocnej.

Regały chłodnicze – najlepszy producent i jakość wykonania

Oferowane przez Tarpom na stronie http://www.tarpom.com.pl/regaly_chlodnicze_do_sklepow regały chłodnicze do sklepów cechuje wysoka jakość wykonania i stylistyka, która pozwoli na ich użycie tak w nowoczesnych, wielkopowierzchniowych marketach jak i luksusowych sklepach oferujących towary premium, w których estetyka i prezentacja artykułów jest niezwykle istotna. Szafy chłodnicze i regały znajdujące się w ofercie Tarpom to nie tylko jakość wykonania ale również ergonomia i funkcjonalność wynikające z dokładnego przygotowania mebli sklepowych do swoich funkcji (chociażby poprzez instalację odbojników PCV) ale także możliwość stworzenia regału zgodnie ze wskazówkami i zapotrzebowaniem klienta.