Pomysły na dekorowanie dziecięcych pokoi

Pokoje dzieci nie powinny być nudne. W końcu w nich specjalną wasze pociechy najpewniej najwięcej czasu, bawiąc się, ucząc i rozwijając. W artykule przedstawiamy wam kilka bardzo łatwych i szybkich, a przede wszystkim tanich sposobów na udekorowanie pokoju dziecka.

Dostosowanie ścian do malowania farba i naklejki ścienne

Czy twoje dziecko lubi rysować? Pozwól, by ich wyobraźnia wzrosła, malując ściany farbą do tablicy. Farba do tablicy nie jest niczym nowym, ale po jej szczotkowaniu na całej ścianie zapewnia dzieciom wiele godzin rozrywki. Ogromne płótno pozwala im wykazać się kreatywnością i za każdym razem, gdy są zainspirowani do remontu, mogą użyć ściany do stworzenia czegoś świeżego. Po prostu pokolorowałem garderobę mojego dziecka farbą do tablicy i nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że moje dzieci byłyby tak niesamowitym artystą!

Jeżeli jednak nie chcesz malować pokoju, gdyż obawiasz się bałaganu, spróbuj z naklejkami tablicowymi. Można je kupić między innymi na stronie Yoko Design, pod adresem https://yokodesign.pl/naklejki-na-sciane-z-folii-tablicowej,c40.html

Grafiki w galerii sztuki

Myśląc o pomysłach na dekorację pokoju dziecięcego, użycie dowolnej grafiki jako dekoracji ściennej może uczynić ich miejsce tak wyjątkowym. Dlaczego więc nie wykorzystać własnej grafiki do dekoracji? Jeśli nauczą się rysować, pisać lub malować, będą dumni z powieszenia swojej pracy wszystkim. Łatwo jest zrobić dekoracje ścienne z dzieł sztuki, które pozwolą im na odpoczynek i wybrać to, co chcą wyświetlaczu. Można też na start kupić kilka plakatów i wyeksponować w galerii.

 

Aby uzyskać efektowne dzieło sztuki, powiększ ulubione zdjęcie, a następnie wytnij nawet sekcje i ramki. Możesz również pobrać bezpłatne wydruki i pozwolić maluchowi pokolorować je kredkami. Bramka wisi obraz na ścianie i jest gotowy do przechowywania najnowsze dzieło swojego dziecka.

Dzieci i bałagan często idą w parze, ale możesz nieco ułatwić organizację, zapewniając im otwarte półki. Wykorzystanie miejsca na ścianie do przechowywania to fantastyczny pomysł, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze, aby uporządkować zabawki i inne rzeczy. Może być również łatwo przytłoczony książkami lub innymi dziełami twoich najmłodszych. Jest to prosty, ale uroczy DIY do pokoju Twojego dziecka. Dzięki temu mają również łatwy dostęp do swoich rzeczy. Możesz zapewnić mały podnóżek, aby mógł dotrzeć do przedmiotów na półkach bez wspinaczki.