Nowoczesne doniczki do domu – jakie wybrać do stylowego wnętrza?

Nowoczesne doniczki do domu to obowiązkowa dekoracja w przypadku każdego miłośnika zieleni. Kaktusy, paprotki, fikusy – wszystkie te kwiaty wymagają nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również oprawy. Dzięki temu jeszcze bardziej możemy wyeksponować ich piękno, a jednocześnie ustawić w wybranych miejscach w naszym domu, na balkonie lub tarasie. Nowoczesne doniczki to niezwykłe połączenie ciekawych kształtów, materiałów oraz kolorów. Sprawdź, jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością i jak dobrać je do stylu konkretnego wnętrza. 

Nowoczesne doniczki do domu – jakie wybrać?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie nowoczesne doniczki do domu wybrać, to pod uwagę musimy wziąć kilka rzeczy. Przede wszystkim styl, w jakim zostało urządzone konkretne pomieszczenie, a po drugie – w jakim dokładnie miejscu chcemy postawić wspomniane ozdoby.

W pomieszczeniach warto postawić na doniczki w ciekawe kształty oraz kolory. Nie tylko będą ochroną dla naszych roślin, ale dodatkowo także niezwykłym elementem dekoracyjny. Należy pamiętać o tym, że powinny pasować do stylu konkretnego pokoju czy kuchni. Zwolennicy skandynawskiego minimalizmu z całą pewnością docenią nowoczesne doniczki w jasnych kolorach, które posiadają delikatne zdobienia. Takie dekoracje są nie tylko bardzo ładne, ale również pełnią funkcję użyteczną. Nowoczesne doniczki warto dobrać również pod kątem ich wielkości. Musi być ona oczywiście prawidłowo dobrana do rozmiaru roślin. Większe okazy warto postawić na podłodze, a w ciepłe dni również na tarasie oraz balkonie. Mniejsze świetnie wyglądają na parapetach.

Aranżacje z nowoczesnymi doniczkami

Nowoczesne doniczki możemy ze sobą łączyć w dowolny sposób. Jeżeli lubimy oszczędność w doborze kolorów, to warto postawić na jednokolorowe doniczki, które postawione obok siebie będą się prezentować bardzo harmonijnie. Zwolennicy bardziej oryginalnych rozwiązań, mogą zaszaleć nie tylko z kolorem, ale również kształtem i zdobieniami. Bardzo modne są na przykład nowoczesne doniczki w kształcie twarzy. Świetnie będą się prezentować również w pokoju dziecka, gdzie wkomponują się w kolorową przestrzeń pełną zabawek i kolorowych obrazków.

Nowoczesne doniczki do domu możemy ze sobą śmiało łączyć na zasadzie kontrastów. Jasne misy możemy przeplatać z ciemnymi. Podobnie warto też zestawiać ze sobą różne rozmiary oraz kształty. Takie połączenie będzie prezentować się naprawdę niezwykle i z pewnością ożywi każdą przestrzeń. Bogaty asortyment nowoczesnych doniczek do domu, na taras i balkon można znaleźć na stronie sklepu internetowego Cudny Dom. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://cudnydom.pl/produkty/donice-kwietniki/nowoczesne-doniczki,2,141511.