Miski bezrantowe czy tradycyjne – co wybrać?

Zakup wyposażenia łazienkowego nie jest tak błahą sprawą, jaką z pozoru mogłoby się wydawać. Wybór odpowiedniej armatury łazienkowej, ceramiki, dodatków i wielu innych elementów może spędzić sen z powiek. Niełatwym wyborem jest również samo wc. Na rynku znajdziemy kompakty, zestawy podtynkowe, miski wiszące, stojące a ostatnio nawet bezrantowe. O tych ostatnich będzie mowa. Jaką miskę do wc przy tym ogromie wybrać? Czy warto zdecydować się na bezrantową? A może lepiej pozostać przy klasycznej? Odpowiadamy.

Miski bezrantowe – najważniejsze kwestie

Miski bezrantowe jest to nowość na rynku. Po długim przestoju pojawiły się wreszcie innowacyjne rozwiązania mające ułatwić utrzymanie czystości.

Budowa misek bezrantowych

Miski bezrantowe są stworzone z jednolitego odlewu, którego specjalny kształt sprawia, że zastosowanie kołnierza nie jest już konieczne. Miski bezrantowe, inaczej bezkołnierzowe nie posiadają wgłębienia (kołnierza) od którym osadzały się nieczystości, które wzbijały się w górę podczas spłukiwania wody.

Miski bezrantowe – cena

Miski bezrantowe są na razie rozwiązaniem nowym przez co ich cena jest minimalnie wyższa niż tradycyjnych. Ceny podstawowych modeli misek tańszych marek zaczynają się od 650 złotych. Cena ta sprawia, że warto je rozważyć.

Miski tradycyjne

Miski tradycyjne to miski z rantem, inaczej kołnierzem okalającym górną część miski. Rant ma umożliwić ułożenie na nim deski, ale też uniemożliwić wypływanie wody. W miskach bezrantowych zastąpione to zostało specjalną konstrukcją odlewu.

Co wybrać miski bezrantowe czy tradycyjne?

Wybór może być trudny. Jednak z uwagi na nieduże różnice cenowe warto rozważy zakup miski bezrantowej. Różnica to 200 złotych w przypadku tańszych modeli, mniej znanych marek. W jej przypadku czyszczenie jest znacznie szybsze, gdyż nieczystości nie zbierają się pod kołnierzem. Te nieczystości trudno usunąć, gdyż ze względu na budowę niełatwo do nich dotrzeć. W specjalnie przystosowanym odlewie do czynienia mamy również z mniejszym zużyciem wody. Design samych misek bezrantowych nie odbiega również od standardowych misek. Możemy zdecydować się zarówno na te wiszące, jak i stojące.