Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim?

pokoj dzieciecy

Aranżacja pokoju dla dziecka to bardzo ważny element każdego domu. Z reguły takie wnętrze powinno łączyć ze sobą uniwersalność, funkcjonalność oraz ciekawy styl. Wystrój skandynawski to przede wszystkim klasyka. Sprawdzi się dla dzieci w każdym wieku. Sprawdź jakie elementy powinien zawierać pokój dziecięcy w stylu skandynawskim.

Cechy stylu skandynawskiego

Styl skandynawski od wielu lat jest bardzo popularny w aranżacji wnętrz w Polsce i nie tylko. Podstawą tego wystroju jest jasna i stonowana kolorystyka. W domu skandynawskim bardzo ważną kwestią jest odpowiednio dobrane oświetlenie, z uwagi na brak dużej ilości światła dziennego. Dominuje więc biel, szarość czy jasne drewno. Mocne akcenty lub zwierzęce wzory stosowane są tylko w dodatkach.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Styl skandynawski z uwagi na minimalizm i jasną kolorystykę panująca w pomieszczeniach, idealnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Stonowane barwy i subtelne wzory pozwalają się wyciszyć i zrelaksować, co szczególnie wpływa na rozwój dziecka. W przypadku dziewczynki możemy wykorzystać scandi chic. Elementy drewna z dodatkami złota, mosiądzu i akcentami pasteli to idealny wybór. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się białe ściany z pudrowo różowymi lub błękitnymi akcentami. Postaw na drewniane lub białe meble. W przypadku chłopca popularny jest styl new nordic, który charakteryzuje się kolorowymi dodatkami. Na ścianach wiesza się plakaty lub obrazki z postaciami z bajek, a na łóżku kolorowe i puszyste poduszki. Idealnie sprawdzi się tutaj połączenie szarości z granatem.

Szeroki wybór dodatków i mebli dziecięcych znajdziesz w ofercie sklepu Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/pl/menu/pokoj-dziecka-194.html.