Gabloty na książki w szkołach? Sprawdź dlaczego jest to dobry pomysł!

gabloty na książki

Nie od dzisiaj wiemy, że coraz więcej uczniów ma poważne problemy z wykrzywieniem kręgosłupa. Niektóre przypadki mogą prowadzić nawet prosto do kalectwa. Wiele szkół zaczyna zmieniać swoje wyposażenie, aby ułatwić uczniom nieco życie. Gabloty na książki są idealnym dowodem na to, że plecak wcale nie musi być zawsze wypełniony po brzegi przez różnego rodzaju materiały szkolne. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania jesteśmy w stanie wpłynąć bezpośrednio na zdrowie uczniów. Sprawdźmy zatem jakie gabloty wybrać.

Umiejscowienie specjalistycznych gablot na książki nie powinno sprawiać nam problemu. Ilość tego rodzaju mebli powinna być przede wszystkim dostosowana do ilości uczniów uczęszczających do konkretnej placówki. Każdy uczeń powinien posiadać swoją gablotę, aby czuć się bezpiecznie i móc z niej w pełni korzystać. Gdzie powinny się one znajdować? Miejsc jest wiele. Najczęściej stawiamy na korytarz szkolny. Zależy to oczywiście od tego, czy nie stracimy przez to odpowiedniej przestrzeni. Pamiętajmy, że szafki są istotne, jednak nie warto jest montować je kosztem miejsca. Gabloty na książki mogą się również znajdować w szatniach. Odpowiednio dobrane miejsce jest jednak sprawą drugorzędną. Pamiętajmy, że sam zakup i posiadanie tego rodzaju wyposażenia jest już w dużym stopniu pomocny.

gabloty na książkiJakie wymiary, wnętrza szafy?

Dopasowanie odpowiedniej gabloty dla uczniów powinno być przemyślane. Zwykła pusta szafka bez dodatkowych przegród i wieszaka może nie być wystarczająco praktyczna. Z tego powodu zalecamy, aby stawiać na sprawdzone rozwiązania. Gabloty na książki nie są dedykowane jedynie do materiałów naukowych. Istotne jest, aby wnętrze szafki pełniło również funkcję schowka na ubrania i różnego rodzaju akcesoria, które są niezbędne uczniom. Gabloty szkolne powinny posiadać specjalistyczne zabezpieczenia. Zamek szyfrowy może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zamykanie na klucz może być mało praktyczne. Klucze często się gubią, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Szyfryzacja zamków będzie zatem najlepszym wyborem.

Gdzie możemy kupić gabloty na książki?

Idealnym miejscem na znalezienie wytrzymałych mebli socjalnych, w tym szafek szkolnych jest sklep MetLine. Na https://metline.com.pl/sklep/?22,szafka-szkolna-na-ksiazki-3kx3d możemy znaleźć pełną specyfikację gablot na książki od profesjonalnego producenta. Dowiedz się więcej o sprzedaży i skontaktuj się z biurem obsługi klienta w celu poznania pełnej oferty.