Drewniane blaty kuchenne – czy to dobry pomysł?

Nikt nie może zaprzeczyć, że drewniane blaty kuchenne naprawdę dobrze wyglądają w kuchni. Są naturalnie piękne dzięki wyjątkowemu usłojeniu i zdecydowanie wprowadzają urokliwe ciepło do każdej kuchni, zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Ale chociaż blaty z litego drewna wyglądają naprawdę dobrze, wymagają więcej uwagi niż wiele innych materiałów na blaty, więc są pewne wady.

Rodzaje drewna do blatów? Wybór jest naprawdę szeroki

Do produkcji blatów zwykle używa się twardego drewna, w przeciwieństwie do miękkiego drewna, takiego jak sosna. Popularne gatunki twardego drewna na blaty to dąb, orzech i iroko (afrykański teak). Z kolei dąb to najbardziej znane drewno używane do produkcji blatów. To wytrzymałe drewno i dobrze wygląda. Orzech, chociaż jest droższą opcją, można go polerować, aby uzyskać nowoczesny, stylowy wygląd. Dąb i Iroko to tańsze drewno niż orzech. Iroko jest bardziej odporna na temperaturę i wilgoć. Ostatecznie wybór najodpowiedniejszego drewna na blat będzie zależeć od tego, jak wykorzystasz swoją kuchnię i osobistego gustu.

Dlaczego warto postawić na drewniany blat do kuchni?

  • To idealne dopasowanie. Lite drewno wygląda dobrze w prawie każdej kolorystyce i prawie w każdym stylu kuchni.
  • Drewno z wiekiem wygląda lepiej. Wbrew przekonaniu, blaty z litego drewna, jeśli są zadbane, wyglądają lepiej, gdy się starzeją. Kolor drewna w naturalny sposób pogłębia się z wiekiem, a słoje nabiera charakteru.
  • Ponadczasowy styl. Drewno wydaje się jednym z tych materiałów, które nigdy nie wychodzą z mody, jeśli chodzi o projektowanie kuchni.
  • Naturalnie higieniczny. Dla osób, które martwią się zarazkami w kuchni, drewno świetnie nadaje się jako blat ze względu na swoje naturalne właściwości antybakteryjne, o ile jest odpowiednio uszczelnione nietoksycznym olejem mineralnym.
  • Wyjątkowy. Żadne dwa kawałki drewna nie są takie same, więc blat z twardego drewna będzie całkowicie wyjątkowy.

Kuchnie na wymiar? Sprawdź ofertę MEBE Katowice

Nowoczesne kuchnie coraz częściej sięgają po naturalne materiały. Drewniane blaty z pewnością się do nich zaliczają. Ich prezencja jest wyjątkowa i tworzy genialny klimat. Kuchnie na wymiar to z kolei rozwiązanie, na które warto stawiać. Nie tylko ze względu na możliwość dopasowania pomieszczenia do mebli i utworzenie funkcjonalnego miejsca. Kuchnie na wymiar to przede wszystkim dobra inwestycja. Jest tańsza od gotowych mebli ze znanych sieciówek oraz niepowtarzalna. Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Bytom oraz inne miejscowości mogą liczyć na pomoc profesjonalnego studia MEBE już teraz.