Deszczownica prysznicowa – jakie ma zalety i co warto wiedzieć przed zakupem?

Idealnie urządzona łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również stylowa. Wybór odpowiednich sanitariatów jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie dzięki nim możemy wykonywać w łazience najważniejsze czynności. Obecnie coraz więcej osób tradycyjną słuchawkę prysznicową postanawia zastąpić stylową i nowoczesną deszczownicą. Jakie są zalety takiego rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem deszczownicy?

Do czego służy deszczownica?

Deszczownica, podobnie jak znana każdemu tradycyjna słuchawka prysznicowa, jest elementem prysznica, którego zadaniem jest rozpraszanie strumienia wody. Skąd taka nazwa? Otóż wydostająca się z deszczownicy woda rzeczywiście przypomina spadający deszcz. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo efektowne, ale również skutecznie pozwala zredukować ilość zużytej podczas mycia wody.

Zalety deszczownicy

Deszczownica to element wyposażenia, który kiedyś mogliśmy spotkać wyłącznie w luksusowych hotelach i salonach SPA. Obecnie coraz częściej montowana jest w domowych łazienkach, zastępując tradycyjne słuchawki prysznicowe. Jej popularność wynika z wielu zalet, o których przekonują się osoby decydujące się na remont łazienki. Dlaczego zatem warto wybrać deszczownicę?

Dzięki deszczownicy kąpiel pod prysznicem jest nie tylko szybka, ale również bardzo odprężająca. Strumienie wody delikatnie masują i oczyszczają ciało. Zamontowanie deszczownicy jest też bardzo wygodne. Dzięki takiemu rozwiązaniu podczas kąpieli cały czas masz wolne ręce, co jest doceniane głównie przez osoby starsze, którym zależy na zwiększonym komforcie podczas kąpieli. Deszczownica pozwala nam też na redukcję zużycia wody. Wydostające się z niej krople są odpowiednio napowietrzone, co nie tylko jest przyjemne dla naszego ciała, ale też pozwala zużyć mniejszą ilość potrzebnej do umycia się wody.

Zalety deszczownicy doceniają również osoby, którym zależy na eleganckim i nowoczesnym wnętrzu. Większość modeli prezentuje się niezwykle okazale i stanowi nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo stylowy element wyposażenia.

O czym pamiętać przed zakupem deszczownicy?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup deszczownicy, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim rozmiar nowej deszczownicy powinien być dopasowany do posiadanej kabiny prysznicowej. Deszczownice mogą być też zróżnicowane pod względem montażu, koloru, kształtu lub materiału, z jakiego zostały wykonane.

W nowoczesnej łazience możemy np. zdecydować się na czarną kwadratową deszczownicę, która doda łazience stylowego charakteru. We wnętrzach bardziej tradycyjnych można zdecydować się na bardziej klasyczne rozwiązania, np. okrągłą deszczownicę w srebrnym kolorze. Bogaty asortyment stylowych i funkcjonalnych deszczownic znajdziesz w salonie Arbo Łazienki: https://www.arbolazienki.pl/deszczownice-i-panele-prysznicowe