Wady i zalety konstrukcji stalowych – to warto wiedzieć

Konstrukcja stalowa nad mostem

Konstrukcje stalowe to główny element hal stalowych. To dzięki nim można zamontować dach, ściany, okna drzwi czy też bramy. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja stalowa uwzględnia wszystkie obciążenia instalacyjne czy też atmosferyczne. Co też ma wpływ na gwarancję bezpieczeństwa hali. Niemniej jednak konstrukcja stalowa posiada nie tylko zalety, ale również wady. O jakich plusach i minusach konstrukcji stalowych mowa? Sprawdź dalszą część artykułu.

Wady i zalety konstrukcji stalowych

Główną zaletą konstrukcji stalowych jest z pewnością niska cena budowy oraz szybki czas realizacji. Hale wykonane z konstrukcji stalowych są wytrzymałe. Niemniej jednak odznaczają się niską wytrzymałością podczas pożaru oraz dużym stopniem skomplikowania pracy – co należy do wad konstrukcji. Warto zwrócić uwagę, że im lżejsza konstrukcja stalowa hali tym ma mniej właściwości przeciwpożarowych.

Jak wygląda produkcja konstrukcji stalowych?

Konstrukcja hal stalowych skład się ze słupów oraz dźwigarów. Na konstrukcję drugorzędną składają się płatwie dachowe, rygle ścienne oraz stężenia zapewniające sztywność konstrukcji stalowej. Natomiast dobór profili budowy hali stalowej zależą od obciążeń na jakie należy zaprojektować konstrukcję stalową.

Produkcja konstrukcji stalowych – zamysł

Na produkcję konstrukcji stalowych może mieć wiele czynników.
W zależności od schematu osoba projektująca może przyjąć połączenie sztywne lub przegubowe danych elementów konstrukcyjnych. Niezależnie od przyjętego schematu to inżynierowie budownictwa są odpowiedzialni za budowę konstrukcji stalowych. Warto zwrócić uwagę, że bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze. Dlatego jeśli szukasz doświadczonej firmy postaw na Zakon, ponieważ to wiedza zespołu oraz praktyczne rozwiązania gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania z najniższym kosztem budowy hal.