Uszczelki do okien i drzwi w pigułce

Uszczelki zarówno do okien jak i drzwi stosuje się, aby poprawić ich szczelność. Dzięki temu nie traci się ciepła oraz wycisza hałas z zewnątrz. Co prawda każde okno jest fabrycznie wyposażone w uszczelnianie. Niemniej jednak po kilku latach może ulec zużyciu. Dlatego też należy je wymienić, jeśli chcemy zachować dotychczasowy komfort w domu.

Gdzie stosować uszczelki do okien?

Okna w domu oraz w mieszkaniu wymagają odpowiedniego uszczelnienia, jeśli chcemy zaoszczędzić na energii cieplnej. Tego typu elementy warto również stosować w oknach dachowych i tarasowych. Dzięki temu zabezpieczymy wnętrze przed promieniowaniem UV. Warto wziąć także pod uwagę uszczelki do drzwi, jeśli chcemy uniknąć uciekania ciepła z pomieszczeń. Interesującym zastosowaniem uszczelek, może być również wyciszenie bujanego fotela czy też zapobieganie zsuwaniu się ubrań z wieszaka.

Z czego wykonane są uszczelki do okien?

Uszczelki do okien mogą być wykonane z różnych materiałów w zależności od zastosowania wyróżnia się: uszczelki PVC, EPDM, do okien TPE, poliuretanowe, silikonowe do okien oraz gumowe. Warto zwrócić uwagę, że samoprzylepne uszczelki gumowe i silikonowe są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie słoneczne UV. Z kolei wysokiej jakości materiały dostosowują się nawet do dużych szczelin. Dzięki temu zapewniają trwałość oraz skuteczność. Producent zawiasów Anmark oferuje solidnie wykonane uszczelki do okien i drzwi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub sprawdzić modele wejdź na stronę internetową pod linkiem: https://zawias.pl/kategoria-produktu/uszczelki/

Jak zakładać uszczelki do okien?

Pierwszą czynnością przy zakładaniu uszczelki jest usunięcie starej. Następnie należy oczyścić miejsce po starej uszczelce z tłuszczu oraz ewentualnego kurzu. Potem należy dopasować uszczelkę do odpowiedniej długości, zdjąć folię zabezpieczającą z warstwy klejącej i zamontować uszczelkę stopniowo dociskając. Należy także zwrócić uwagę, aby uszczelka trzymała się tylko wyczyszczonej i suchej powierzchni.