Ogród zimowy – ciesz się zielenią przez cały rok!

Kaktusy w ogrodzie zimowym

Zieleń to kolor kojący i uspokajający. Ponadto wywołuje pozytywne emocje, gdyż kojarzy nam się z nadzieją. Nie jest tak bez powodu. Większość z nas uwielbia przebywać na zewnątrz, na łonie natury, gdzie relaksuje się i odzyskuje energię. Rośliny i zapach kwiatów wprawiają ludzi w doskonały humor. Nie sposób jednak cieszyć się tym przez cały…w naturalnych warunkach. Właśnie z tego powodu warto zdecydować się na ogród zimowy. 

Zielono mi przez cały rok

Późna jesień, cała zima i wczesna wiosna to czas, kiedy za oknem jest zwykle szaro, buro, a panująca aura wpędza nas w ponury, depresyjny nastrój. Nie bez powodu mówi się o jesiennej czy zimowej depresji. Brak słońca i zielonych roślin sprawia, że samopoczucie staje się coraz gorsze. Kontakt z naturą jest bardzo ważny. Jeśli chcemy cieszyć się zielenią przez cały rok powinniśmy zadbać o dużą ilość roślin w pokojach albo i postawić na ogród zimowy. 

Ogrody zimowe – relaks wśród roślin

Ogrody zimowe mogą mieć różne zastosowanie. Mogą służyć jako jadalnie, przedłużenie salonu, gabinet, warsztat artysty, a nawet… kuchnię. Oczywiście w każdym przypadku w towarzystwie dużej ilości roślin. Można z takiego miejsca zrobić po prostu pomieszczenie wypoczynkowe, w którym można po prostu relaksować się po długich godzinach w pracy – powinna wtedy znaleźć się tam wygodna sofa i kilka mebli, stoliczek na kawę, herbatę czy gorącą czekoladą i lampkę, którą będzie można wykorzystać podczas czytania książek, wylegiwania się i spoglądania na to, co znajduje się za szklanymi szybami. Można także przekształcić ogród zimowy w oranżerię i zająć się pielęgnacją egzotycznych roślin, nawet takich, które przez cały rok potrzebują stałej temperatury w wysokości dwudziestu pięciu stopni Celsjusza.

Ogrody zimowe – rodzaje

Powyższe zastosowanie jednak dotyczy wyłącznie ogrodu całorocznego – tylko w takim typie montuje się odpowiednie ogrzewanie, dzięki czemu można z danego pomieszczenia korzystać przez cały rok. Można jeszcze zdecydować się na ogród sezonowy – takie pomieszczenie będzie jednak użytkowane tylko od wczesnej wiosny do późnej jesieni, ale zimą jest to doskonałe miejsce do przechowywania roślin, które wcześniej przebywały w donicach na werandzie. Myślisz o własnym ogrodzie zimowym? Koniecznie zajrzyj na http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/