Łyżki koparkowe – niezbędny element wyposażenia koparki

Koparka to niezwykle uniwersalna maszyna budowlana. Sprawdza się zarówno przy pracach związanych z pogłębianiem rowów, przenoszeniem kruszyw budowlanych jak również przy pracach wyburzeniowych. Szereg prac jakie wykonuje koparka w dużej mierze jest podyktowany jej wyposażeniem. To dzięki łyżkom koparkowym może wykonywać wszystkie prace budowlane. Dlatego wybór dodatkowego osprzętu w postaci łyżek koparkowych ma duże znaczenie. 

Łyżki do koparki a rodzaj wykonywanej pracy

Koparki i ładowarko koparki wykonują szereg prac ziemnych i budowlanych z tego względu należy wybrać odpowiedni osprzęt w postaci łyżek. Do wyboru jest wiele rodzajów łyżek: podsiębierne, ażurowe, wyburzeniowe, skarpowe, chwytakowe. Bardzo często wybór dedykowanej łyżki do koparki jest dużym wyzwaniem. Ponieważ oprócz rodzaju łyżki musimy mieć na uwadze jej udźwig, wielkość oraz jakość wykonania. Niezależnie od tego czy chcemy doposażyć koparkę czy ładowarko koparkę łyżka musi  być dedykowana do maszyny. Podobnie jest jeśli chodzi o rodzaj łyżki, tutaj musimy mieć na uwadze rodzaj wykonywanej pracy. Jeśli koparka docelowo będzie wykonywać podstawowe prace ziemne wystarczająca okaże się łyżka podsiębierna jednak w przypadku prac bardziej wymagających np. przy skarpowaniu terenu przydatna okaże się łyżka skarpowa.

Wyposażenie koparek co wybrać?

Łyżki do koparki to zdecydowanie najważniejszy element wyposażania koparek. Jednak wykonując szereg specjalistyczny prac budowlanych koparki nierzadko powinny być wyposażone w dodatkowy osprzęt. Szybkozłącza, wysięgniki oraz ramiona long reach to elementy wyposażenia w które warto zainwestować. Planując wykonanie skomplikowanych robót ziemnych np. wykonując głębokie wykopy sama łyżka do koparki nie wystarczy konieczne będzie zastosowanie przedłużek ramion i szybkozłączy. Profesjonalny sprzęt do koparki znajdziesz w ofercie producenta ZMG – łyżki do koparki, szybkozłącza, przedłużki ramion wykonane z solidnego materiału – sprawdź ofertę na stronie: Zmg.pl