Konstrukcje stalowe – zastosowanie najlepszych rozwiązań

Konstrukcje stalowe to rozwiązanie, które znajduje szereg zastosowań w różnych branżach. Podobnie jak w przypadku wielu innych sektorów budowlanych i technologicznych producenci oraz wykonawcy dążą zarówno do usprawnienia procesów produkcji jak i zapewnienia maksymalnej wytrzymałości oferowanych profili. Ten artykuł poświęcony jest najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu konstrukcji stalowych.

Konstrukcje stalowe i profile SIN

Profile SIN są rodzajem blachownic, które spawa się z sinusoidalnie profilowanym środnikiem oraz pasami z blachy płaskiej. Środnik ten łączony jest z pasami blachownicy w taki sposób, żeby zminimalizować wagę konstrukcji stalowych a przy tym zwiększyć ich wytrzymałość. Falisty środnik determinuje osiągnięcie sztywności uniemożliwiającej utratę stateczności lokalnej przed przekroczeniem granicy plastyczności.

Konstrukcje stalowe a spawanie MAG 135

Spawanie MAG 135 to jedna z najnowocześniejszych technologii spawalniczych – poza dużą wydajnością oraz spoiwami wysokiej jakości charakteryzuje się również możliwością pełnej automatyzacji procesu. Wśród innych obecnie wykorzystywanych metod spawalniczych są:

  • Metoda 111 (MMA) czyli ręczne spawanie łukowe elektrodą otuloną,
  • Metoda 121 (SAW) to jest spawanie łukiem krytym drutem elektrodowym litym,
  • Metoda 141 (TIG) znane jako spawanie łukowe elektrodą wolframową w osłonie gazu obojętnego z dodatkiem drutu lub pręta litego.
  • Metoda 783 czyli zgrzewanie łukowe kołków z poderwaniem i użyciem pierścienia ceramicznego lub gazu osłonowego.

Konstrukcje stalowe – od projektu do wykonawstwa

Firmą specjalizującą się w realizacjach z zakresu konstrukcji stalowych jest Zekon Sp. z o.o. działająca na rynku od wielu lat we współpracy z międzynarodowym liderem branży stalowej czyli polsko-austriacką spółką ZEMAN. Poza produkcją profili SIN oraz najnowocześniejszymi technikami spawalniczymi Zekon specjalizuje się również w obróbce metali oraz ich malowaniu.

Z ofertą firmy Zekon zapoznasz się na stronie: https://www.zekon.pl/pl/oferta/konstrukcje-stalowe/.