Jakie kupić drzwi do małych pomieszczeń?

Drzwi harmonijkowe

Kiedy wybieramy drzwi wewnętrzne do domu bądź mieszkania mamy kilka możliwości. Możemy zdecydować się na tradycyjne drzwi, które otwiera się na lewą bądź na prawą stronę, postawić na system drzwi przesuwnych albo na drzwi harmonijkowe. Który wybór będzie najlepszy do niedużego mieszkania?

Wybór drzwi

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem drzwi do mieszkania powinniśmy mieć na uwadze kilka aspektów. Jednym z nich jest estetyka – oczywiście bardzo ważne jest to, aby wybrać drzwi, które swoim kolorem oraz swoją stylistyką będą po prostu odpowiednio dopasowane do naszych wnętrz. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę? Jeśli chodzi o otwory wentylacyjne – muszą one znajdować się w każdych drzwiach łazienkowych, warto również o nich pomyśleć w przypadku pralni, kuchni czy garderoby. Mamy także wybór w przypadku przeszkleń. Drzwi z przeszkleniami sprawiają, że przestrzeń w naszym mieszkaniu wydaje się większa i jaśniejsza. Do najpopularniejszych drzwi należą oczywiście modele klasyczne, które otwierają się na lewą bądź na prawą stronę. To najlepszy wybór, jeśli zależy nam na cichym pomieszczeniu, gdyż skutecznie wyciszają i nie dopuszczają do pokoju wielu dźwięków. Musimy jednak liczyć się z tym, że potrzebują sporo wolnej przestrzeni. Po prostu zabierają nam pewien fragment pokoju, który nie możemy inaczej zagospodarować. Niestety, w przypadku niewielkich pomieszczeń bywa to prawdziwą “katastrofą”. Dlatego też, gdy zależy nam na odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni małego pokoju powinniśmy zdecydować się na inne rozwiązanie.  

Drzwi do małego mieszkania

W małym pokoju możemy zdecydować się na drzwi przesuwne bądź drzwi harmonijkowe. Mimo wszystko te pierwsze potrzebują dodatkowego miejsca, gdyż gdzieś przecież musimy je przesunąć, gdy będziemy chcieli wejść do pomieszczenia, musimy wtedy jedynie ograniczyć ozdoby na ścianie. Jeśli chcemy jednak, aby drzwi niczego nam nie “zabierały” koniecznie powinniśmy postawić na drzwi harmonijkowe. Dzisiejsze drzwi harmonijkowe są eleganckie i wykonane z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu to bardzo wytrzymałe drzwi, w odróżnieniu od ich plastikowych odpowiedników, bądź tych wykonanych ze sklejek. Drzwi harmonijkowe składają się w pół bądź niczym harmonijka. Doskonale sprawdzają się jako drzwi do garderoby czy zabudowy wnęk. Najwyższej jakości drewniane drzwi harmonijkowe na wymiar znajdziesz na http://drzwi-harmonijkowe.pl