Fakty i mity – dom szkieletowy

projektowanie domów szkieletowych

Projektowanie i budowa domów szkieletowych coraz mocniej zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, to jedne z szybciej powstających domów, a także jedne z tych, które kuszą swoją ceną. Budowa domów szkieletowych budzi jednak nieraz pewne obawy. Aby je rozwiać przedstawiamy wam fakty i mity na temat domów szkieletowych!

Mit nr 1 – dom szkieletowy nie będzie trwały

To, że domy szkieletowe nie należą do najtrwalszych słychać z niemal każdej strony. Fakt, jeśli przez dom przejdzie tornado, to mało który przetrwa. O trwałości domów szkieletowych krąży niesłychanie wiele mitów. Warto pamiętać jednak, że podobnie jak domy murowane, muszą one spełniać wszelkie wymogi i trzymać się norm – w przeciwnym razie nie mogłyby być budowane. Projektowanie domów szkieletowych jest ściśle związane z normami budowlanymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowy domów szkieletowych, a także ich projektowania, zapraszamy na stronę https://prodrew.pl/projektowanie-i-budowa-domow-kanadyjskich.php.

Mit nr 2 – projektowanie domów szkieletowych nie należy do najtańszych

Jak wiadomo, to czy coś jest dla nas drogie, czy tanie zależy tylko i wyłącznie od tego, jaka jest nasza sytuacja finansowa. Usługa, jaką jest projektowanie domów szkieletowych dla jednych będzie dość sporym wydatkiem, dla niektórych z kolei nie będzie niczym specjalnym. Jak to mówią, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (i naszych dochodów). Warto wspomnieć również o tym, że projekt domu szkieletowego wcale nie musi być robiony od podstaw – śmiało możemy wybierać gotowe projekty, które odpowiadają gabarytami oraz wpisują się w nasze oczekiwania.

budowa domów szkieletowych

Fakt nr 1 – budowa domów szkieletowych nie zajmuje dużo czasu

Tak. Z faktem, że budowa domów szkieletowych nie jest zbyt odległa w czasie musimy się zgodzić w stu procentach. Dla porównania, budowa domów murowanych trwa zwykle o wiele dłużej – czasem kilka długich lat. W zależności od rozmiarów domu szkieletowego, jego budowa może wynosić nawet około tygodnia. Bardzo krótko, prawda? Wszystko zależy również od wcześniejszego przygotowania, jak i gruntu, niemniej jednak czas ten jest zdecydowanie krótszy.

Fakt nr 2 – Domy szkieletowe są proste w utrzymaniu

I z tym faktem musimy się zgodzić. Domy szkieletowe są proste w utrzymaniu ze względu na ogrzewaniem, na którym można sporo zaoszczędzić decydując się na odpowiednie płyty fundamentowo-grzewcze. Utrzymanie takiego domu nie będzie również ciężkie, jeśli wybierzemy korzystną dla nas ofertę dostawcy prądu.