Co zrobić gdy w domu chłodno, chociaż wydatki na ogrzewanie rosną?

Docieplenie poddasza

Dom to prawdziwa oaza spokoju i rodzinnego ciepła. Tak przynajmniej powinno być. W praktyce bywa z tym jednak różnie. Sroga zima to często prawdziwy sprawdzian dla domu, w którym tak trudno utrzymać wtedy pożądaną temperaturę. Jeżeli z domu ucieka sporo ciepła na przykład przez nieocieplony dach i poddasze, w kolejnym roku najlepiej zrobić odpowiednie prace termoizolacyjne. Taka inwestycja naprawdę szybko się zwróci.

Co zrobić, gdy w domu jest chłodno

Komfortowa temperatura to dla każdego temperatura odrobinę różniąca się, jednak powiedzmy sobie szczerze – rzadko kiedy oscyluje ona poniżej 19 stopni. Zwykle zimą musi być ona jednak wyższa, aby w domu można było spędzać czas na przykład w ubraniach z krótkim rękawem. Co zrobić, gdy w domu jest chłodno? Można przeprowadzić różne prace termoizolacyjne, wśród których najpopularniejsze jest docieplanie poddaszy, ocieplanie elewacji budynku na przykład za pomocą styropianu, czy też wymiana okien na nowe i bardziej szczelne. Tego typu prace to dosyć duży wydatek, jednak nie ma innego sposobu na poprawę termoizolacyjności domu. Wcześniej czy później trzeba będzie po prostu zmierzyć się z tymi kosztami.

Ocieplenie poddasza celulozą

Przez nieocieplone poddasze oraz dach może uciekać nawet do 30% ciepła. To zatem prawdziwa masa ciepłego powietrza, która zamiast krążyć sobie po domu, krąży po atmosferze. Ocieplenie poddasza na przykład za pomocą granulatu celulozowego czy pianki termoizolacyjnej, to stosunkowo szybki i mało skomplikowany sposób, który przynosi prawdziwą poprawę. Za tego typu prace w ostateczności można zabrać się samodzielnie, chociaż lepiej skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Ważne jest między innymi to, aby środek do izolacji wprowadzać w odpowiednie miejsca w konstrukcji dachu. Po tego typu pracach i dociepleniu poddasza, z pewnością zauważy się sporą różnicę w odczuwaniu temperatury w domu. Zrobi się po prostu ciepłej. To przełoży się również na mniejsze opłaty za ogrzewanie domu, dzięki czemu koszt inwestycji małymi krokami będzie się zwracał. Więcej o dociepleniu poddasza można znaleźć na: https://www.prodartech.pl/poddasza/.