Budujemy boisko w ogrodzie

Boisko w ogrodzie to świetny pomysł na stworzenie miejsca w którym zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli korzystać ze sportowej aktywności. Boisko sportowe można stworzyć jeśli posiadamy wystarczającą ilość miejsca przy domu. W prosty sposób możliwe jest stworzenie boiska wielofunkcyjnego na którym będziemy mogli grać w piłkę, badmintona, czy rozgrywać małe mecze siatkówki. Chcąc stworzyć takie miejsce trzeba mieć na względzie takie elementy jak:

Odpowiednie przygotowanie boiska

Jeśli chcemy stworzyć boisko wielofunkcyjne powinniśmy się zastanowić nad tym jaką aktywność będziemy na nim uprawiać. Określenie czy będzie to boisko do gry w kosza czy do gry w siatkówkę pozwoli dobrać odpowiednie elementy wyposażenia boiska. Teren na którym docelowo będzie montowane boisko musi być równy i taki na którym bez większych przeszkód będzie można położyć nawierzchnię sportową bądź posadzić trawę sportową.

Zabezpieczenie terenu

Mimo iż boisko będzie mieścić się w ogrodzie przy naszej posesji to i tak duże znaczenie ma zabezpieczenie terenu. W miarę możliwości powinno się ogrodzić teren boiska od drogi wjazdowej. Boisko w ogrodzie ma być miejscem, które ma zapewnić komfort gry, być miejscem w którym oddamy się aktywności sportowej bez żadnego stresu. Nie będziemy mieć obaw, że nasze dziecko będzie bawiło się na boisku źle zabezpieczonym.

Właściwa nawierzchnia

Podłoże boiska ma kluczowe znaczenie. Dzięki odpowiedniej nawierzchni sportowej można być pewnym, że boisko będzie gotowe do użycia w każdych warunkach. Dostępne są różne typy nawierzchni do najbardziej popularnych zaliczają się nawierzchnie sportowe w formie trawy syntetycznej i nawierzchnie moduł syntetyczne tak zwane Courty (na temat nawierzchni dowiesz się więcej na stronie Courty.pl). Przy wyborze nawierzchni sportowej musimy wziąć pod uwagę jak będzie się “zachowywać” w trakcie użytkowania czy będzie miała zdolności wygłuszające, będzie gotowa do użytku po deszczu oraz czy będzie chroniła od kontuzji (będzie elastyczna i miękka).