Plotery drukujące – niezbędne wyposażenie zakładu poligraficznego

Plotery drukujące należą do szerokiej grupy komputerowych urządzeń peryferyjnych, które pozwalają na nanoszenie obrazów na dużych powierzchniach. Urządzenia te są więc niezbędnym wyposażeniem zakładów poligraficznych.

Plotery drukujące ekosolwentowe

Do ploterów drukujących zaliczamy między innymi plotery ekosolwentowe (np. ploter OKI). Model ten charakteryzuje się szybką pracą. Jednocześnie drukowany obraz nie traci na swojej jakości. Ploter jest objęty gwarancją, niezależnie od tego, ile zużyje tuszu. Plotery drukujące ekosolwetowe charakteryzują się wysoką jakością pracy. Świetnie sprawdzają się chociażby w zakładach poligraficznych.

Jonizatory powietrza w ploterach drukujących

Nowoczesne plotery drukujące są wyposażone w jonizatory powietrza. Dzięki nim ładunki elektrostatyczne, które mogłyby powodować uszkodzenia druku, są neutralizowane. Jonizatory powietrza dobrze radzą sobie nawet w pomieszczeniach o niskiej wilgotności. Zapewnia nam to drukowanie wysokiej jakości przez wszystkie miesiące w roku.

Głowice – ważna część plotera drukującego

Jedną z ważniejszych części plotera drukującego są głowice. Nowoczesne plotery umożliwiają uzyskiwanie dobrego wydruku nawet, jeśli dysze zostaną zapchane. Sprawia to, że sprzęt jest bardziej żywotny. Eliminujemy też ryzyko przestojów w pracy plotera drukującego. Wpływa to na sprawne działanie zakładu poligraficznego.

Stół drukarski

Elementem, który zapewnia wysokiej jakości druk, jest bez wątpienia stół drukarski. Pozwala na dobre, równe ułożenie materiału, na którym odbywa się druk. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy uzyskać profesjonalne efekty naszej pracy. Nowoczesne plotery drukujące są wyposażone w podgrzewane stoły. Pozwala to na uzyskanie optymalnej temperatury medium. Dzięki temu tusz rozkłada się bardziej równomiernie i lepiej schnie.

Informacje na temat ploterów znajdziesz też na stronie https://www.vesploter.pl