Oprogramowanie dla firm produkcyjnych – co wybrać?

Coraz więcej firm korzysta z systemów ułatwiających automatyzację procesów biznesowych. Z uwagi na specyfikę branży najczęściej zakłady produkcyjne decydują się na różnego typu oprogramowania do planowania i kontroli planów produkcyjnych. Jeśli chodzi o wybór sprawdzonych rozwiązań, systemy ERP sprawdzają się doskonale. Dzięki nim zakład produkcyjny jest w stanie monitorować, kontrolować, analizować stany magazynowe, postęp produkcyjny a nawet wykonać plany produkcyjne. 

Systemy ERP – pomoc w zakresie zarządzania zasobami

Systemy ERP cieszą się coraz większą popularnością. Ich wdrożenia zapewnia wiele profitów dla firm (zwłaszcza produkcyjnych). Systemy ERP pozwalają na skonsolidowanie wszystkich procesów produkcyjnych i biznesowych w jednym zintegrowanym systemie. Natomiast samo zarządzanie jak i obsługa systemów ERP jest niezwykle prosta. Jednymi z najczęściej wybieranych systemów ERP dla firm produkcyjnych jest Comarch Altum, Comarch Optima, XL. Implementacja każdego z tych systemów jest łatwa. Większość rozwiązań Comarch posiada również zintegrowany system harmonogramowania i planowania produkcji, co okazuje się szczególnie przydatne w firmach produkcyjnych.

Planowanie i monitorowanie produkcji

Wdrożenie systemów ERP nie tylko pomaga w integracji procesów biznesowych, zarządzaniu zasobami ale okazuje się przydatne w planowaniu i monitorowaniu produkcji. Jak to wygląda w praktyce? Otóż systemy ERP umożliwiają dokładne planowanie produkcji na podstawie dostępności surowców, zamówień klientów i wielu innych czynników. Dzięki temu firma produkcyjna może mieć pełną kontrolę stanów magazynowych. Jednak to nie wszystko! Systemy ERP pozwalają na śledzenie jakości surowców, komponentów i gotowych produktów. To jak wiadomo jest kluczowe w branży produkcyjnej, szczególnie tam gdzie jakość ma ogromne znaczenie.

Szukasz sprawdzonego, dedykowanego oprogramowania dla firm produkcyjnych? Sprawdź ofertę systemów ERP Comarch na stronie: https://ksibb.com.pl/