Wszystko co powinieneś wiedzieć o kratkach wentylacyjnych

kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne to niezbędny element dobrze działającej wentylacji. Dlatego warto zastanowić się jaka kratka jest nam potrzebna. Czym kierować się przy wyborze i jakie są jej rodzaje? Na te pytania odpowiemy w kolejnej części artykułu.

Jak dobrać kratkę wentylacyjną?

Kratki wentylacyjne to najbardziej widoczny element, który oprócz funkcji dekoracyjnej ma zadanie chronić powietrze przed cofaniem się zanieczyszczeń. Aby dobrać właściwą kratkę, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jaki rodzaj potrzebujemy do naszego mieszkania. Drugim czynnikiem jest materiał z którego są one zrobione. Na rynku można znaleźć kratki plastikowe z tworzywa sztucznego lub kratki metalowe – są one nieco droższe, ale bardziej wytrzymałe.

Jeśli potrzebujemy kratki do kuchni, ważne, aby zamontować ją wysoko, ponieważ para wodna unosi się do góry co powoduje łatwiejsze jej usunięcie. Z kolei jeśli mamy w salonie kominek, warto dostosować kratki do mocy kominka. Należy wybierać kratki wentylacyjne, które będą odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne oraz wysoką temperaturę.

Rodzaje kratek wentylacyjnych:

Każdy rodzaj kratek wentylacyjnych umożliwia odpowiednie dopasowanie do naszego pomieszczenia, tak aby nasza wentylacja mogła sprawnie pracować. Wśród nich wyróżniamy, między innymi:

  • kratki otwarte,
  • kratki z żaluzją umożliwia kontrolowanie wentylacji,
  • kratka autoaktywna.

Kratki wentylacyjne od MK-WENT

Firma MK-WENT to hurtownia wentylacyjna, która swoje doświadczenie przekłada na dobór odpowiednich produktów, sprzedaż, montaż czy pomiar. Dlatego jest warta zaufania. Jeśli szukamy firmy dla naszej wentylacji, należy sprawdzić z jakich produktów i od jakich producentów dobierane są produkty. Firma MK-WENT ma bogata ofertę nie tylko kratek wentylacyjnych, ale też innych produktów odnośnie branży wentylacyjnej. Hurtownia ta posiada takie rodzaje kratek wentylacyjnych jak między innymi:

  • kratki z tworzywa sztucznego w różnych kształtach,
  • kratki metalowe,
  • kratki dla salonów które mają kominy, czyli tzw. kominkowe,
  • kratki z żaluzją,
  • ze stali nierdzewnej,
  • wyrzutnie, anemostaty oraz nawietrzaki.

Jeśli interesuje Cię właściwa wentylacja w domu bądź chcesz wymienić swoją wentylację zajrzyj na stronę: https://wentylatory.istore.pl/pl/c/Kratki-wentylacyjne/2290879