Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa. Jak ją wybrać?

obroża przeciwpchelna

Nasi czworonożni przyjaciele są zagrożeni przez wiele owadów, żywiących się ich krwią, ale również przenoszących wiele chorób. Jak ochronić swojego psa przed nimi? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy zastosować obrożę przeciw pchłom oraz kleszczom. Na co zwrócić uwagę wybierając ją?


Dlaczego ochrona przeciw pchłom i kleszczom jest tak ważna

Fakt posiadania pcheł przez psa nie wiąże się tylko z drapaniem i nieestetycznym wyglądem pcheł, ale przede wszystkim z groźnymi chorobom. Najistotniejszą kwestią jest fakt przenoszenia przez nie ogromnej ilości chorób, które nie tylko zagrażają czworonogom, ale również ludziom. Przez pchły może dojść do zarażenia tasiemcem, mogą one wywoływać alergiczne pchle zapalenie skóry (APZS), bartonelozę i tyfus endemiczny. W przypadku kleszczy sprawa jest jeszcze bardziej niebezpieczna bowiem do chorób przenoszonych przez kleszcze zalicza się anaplazmozę, boreliozę z Lyme, babesziozę i erlichiozę, zapalenie mózgu i wiele innych.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom – opis

Obroże chroniące psa mogą występować pod różną postacią. Przeciw pchłom mogą zawierać imidaklopryd, który paraliżuje układ nerwowy owadów prowadząc do ich śmierci. Flumetryna pojawiająca się w składzie powinna informować nas o tym, że producent przewidział ochronę przeciw kleszczom. Substancja ta odstrasza kleszcza a w bezpośrednim kontakcie z kleszczem zabija go.

Jak wybrać obrożę odpowiednią dla swojego psa?

Decydując się na wybór obroży powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek naszego pupila. W przypadku młodych osobników być może nie będziemy mogli zastosować obroży. Pozostaje nam wtedy zaczekać aż urośnie. Drugą istotną kwestią jest waga psa. W przypadku obroży dla małych psów, ratlerków, yorków i innych nie tylko sama obroża będzie krótsza, ale również ilość substancji czynnych będzie mniejsza. W przypadku dużych ras, dogi, owczarki podhalańskie, mastify obroża musi zawierać dużo większe stężenie substancji czynnych.

Więcej na temat obroży przeciw pchłom i kleszczom znajdziecie na stronie https://mollysklep.pl/Na-Pchly-i-Kleszcze-c213