Naucz psa oddawać mocz na podkładach chłonnych! Dzięki temu nie będziesz spędzał większości swojego czasu na sprzątaniu

podkłady dla psa

Małe szczeniaki to prawdopodobnie najsłodsze istoty jakie przygotowała dla nas matka Ziemia. Niestety ich słodycz kończy się w momencie, kiedy okazuje się, że nie potrafią one trzymać moczu i załatwiają się dosłownie gdzie popadnie. Przez tracimy nasz czas na ciągłym sprzątaniu i niszczymy swoje nerwy. Kupiłeś sobie nowy fotel lub kanapę, a twój piesek już ją odwiedził? Życzymy powodzenia! Sprawdź w jaki prosty sposób możesz uniknąć plam.

W domu czy na zewnątrz?

Nie zawsze mamy wybór. Bardzo często jest tak, że małe psy nie mogą wychodzić przez kilka miesięcy na dwór ze względu na możliwy kontakt z bakteriami i wirusami, na które nie są jeszcze odporne. Odpowiednie szczepienia z pewnością nam w tym pomogą, aczkolwiek mogą one potrwać nawet do kilku miesięcy. Po upływie rekonwalescencji jesteśmy w stanie już wychodzić z naszym pupilem na zewnątrz. Nie zmienia to faktu, że przez cały okres siedzenia w domu, pies będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne w domu. Oczywiście możemy go nauczyć, aby zawsze wychodził na balkon, o ile mamy taką możliwość. Niestety ta metoda rzadko się sprawdza. Dodatkowo możemy kupić pewne środki i preparaty, które zachęcają podświadomie szczeniaki do oddawania moczu w konkretnym miejscu, natomiast nie zawsze się sprawdzają.

Podkłady dla psa

Najlepszą i najbardziej skuteczną metodą do walki z psimi odchodami i moczem w domu są podkłady dla psa. Jednorazowe maty charakteryzują się wysoką chłonnością, dzięki czemu będziemy mogli je wymieniać pod koniec dnia na nowe, a nie po każdym użyciu. W ten prosty sposób zaoszczędzimy sobie naszych nerwów i czasu, który moglibyśmy zmarnować na czyszczeniu kanapy czy łóżka. Podkłady dla psa możemy układać w dowolnie wybranym miejscu.

Gdzie kupić?

Profesjonalne wyposażenie gabinetów weterynaryjnych https://www.om.sklep.pl w postaci sklepu internetowego zawiera wiele produktów związanych z nauką higieny dla szczeniaków i psów. Jednorazowe podkłady dla psa możemy zakupić w różnych kolorach. Są dostępne w ofercie już teraz. Chłonne maty dla psów mogą okazać się naszym jedynym ratunkiem na walkę z brzydkim zapachem i zabrudzeniami. Można je także wykorzystywać w samochodach w czasie dłuższych przejazdów.