Ciepła kurtka w rozmiarze XXL – wybieramy najlepszy model

Zima za pasem, zatem jest to zdecydowanie najlepszy czas na to, aby zacząć rozglądać się za poszukiwaniem kurtki zimowej. W galeriach handlowych jest ich spore zatrzęsienie, jednak poszukując kurtki męskiej w dużym rozmiarze niejeden mężczyzna może mieć problem.

Wiele sieciówek posiada w sprzedaży zaniżone rozmiarówki bądź ma rozmiary wyłącznie do XL. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby rozejrzeć się za asortymentem odzieżowym chociażby w sklepach on line. Sklepy internetowe mają dużo większą rozbieżność w rozmiarówce i nie ma najmniejszych problemów aby puszysty pan miał problem ze znalezieniem rozmiaru od 2XL wzwyż. Jednym z takich sklepów jest Duży Lolek (duzylolek.pl) – sklep, który w sowim asortymencie posiada nie tylko kurtki męskie w dużym rozmiarze ale przede wszystkim bardzo bogaty wybór odzieży w dużym rozmiarze.

Jaki model kurtki dla puszystego mężczyzny?

Mężczyźni cenią sobie praktyczne rozwiązania, stąd też podczas wyboru kurtki zimowej kierują się tym aby była funkcjonalna i pasowała zarówno do pracy, na zakupy czy na wycieczkę w góry. Oprócz praktyczności ważny jest również sam krój kurtki, dla dużych panów najlepszym wariantem będą te, które nieco wyszczuplą mu sylwetkę. Zatem dobrym wyborem okażą się kurtki w ciemniejszych odcieniach sięgająca nie dalej niż do bioder. Mimo iż modowym hitem ostatnich lat są kurtki pikowane, dużym panom raczej się je odradza a już szczególnie te, które są bardzo puchowe. Jest to fason, który zdecydowanie pogrubia. Jeśli więc mężczyzna chce wyglądać modnie i być nieco wyszczuplony dobrą alternatywą mogą być kurtki pikowane o prostym fasonie albo tez kurtki męskie po prostu w dużym rozmiarze.

Duża nie oznacza ciepła

Wielu mężczyzn może pomyśleć, że wybierając prostą kurtkę męską bez mocno puchowego wypełnienia będzie miało odzież w której zmarznie. Nic bardziej mylnego, z pozoru mocno puchowe kurtki mają słabej jakości wypełnienia. Zatem gruba nie zawsze równa się ciepła.

Sprawdź jakie kurtka ma wstawki

Im mniej detali tym lepiej będzie prezentował się mężczyzna z nadmiarem kilogramów. Zatem puszyści powinni unikać kurtek, które mają na brzuchu kieszenie i duże naszywki kontrastujące z resztą. Kurtki męskie w dużym rozmiarze źle wyglądają np. ze ściągaczami czy dużymi guzikami. Takich fasonów powinni się wystrzegać puszyści mężczyźni.