Popularni producenci odzieży medycznej

Produkcją odzieży medycznej na całym świecie zajmuje się tysiące firm. W Polsce takich zakładów jest kilkadziesiąt. Jacy są jednak najpopularniejsi producenci, których asortyment obecny jest w wielu sklepach internetowych? Odpowiadamy!

 

Produkty jakich marek odzieży medycznej znajdziemy w sklepach internetowych?

 

W polskich sklepach internetowych dostępna jest zarówno odzież z naszego rodzimego rynku, jak i odzież medyczna amerykańskich producentów. Sporadycznie pojawiają się także produkty marek brytyjskich i niemieckich, jednak te produkty charakteryzują się znacząco wyższą ceną. Produkty jakich zatem marek znajdziemy na półkach sklepów stacjonarnych i w asortymencie e-commerców?

 

Koi

 

Koi jest amerykańskich producentem odzieży medycznej, który posiada kilkanaście linii odzieżowych, w tym te powstałe we współpracy z projektantami mody. Przykładem na to jest linia Koi Betsey Jonson. Marka ta słynie z kolorowego podejścia do mody medycznej i wykorzystania nowoczesnych tkanin, które cechuje m.in. szybkie schnięcie.

 

UA Scrubs

 

Uniform Advantage Scrubs to kolejny popularny w Polsce amerykański producent odzieży medycznej. Słynie od z niezwykle kobiecych fasonów, stosowania bocznych wstawek z innych materiałów do bluz medycznych, a także inspiracjami z mody ulicznej.

 

Eldan

 

Eldan jest polskim producentem odzieży medycznej z wieloletnią tradycją. W jego asortymencie jest też wiele modeli wygodnego obuwia dla lekarzy i pielęgniarek. Stylistkę odzieży Eldan można określić jako ponadczasową tradycję przełamaną elementami nowoczesności. Proste i klasyczne kroje wzbogacają kolorowe tkaniny w printy.

 

Healing Hands

 

To kolejny amerykański producent mody medycznej, jego asortyment dostępny jest m.in. w sklepie meditrendy. Słynie ze stosowania innowacji technologicznych w materiałach. Przykładowo stosując teflonową powłokę na białych kitlach lekarskich utrudniającą wchłanianie zabrudzeń w głąb materiału, dzięki czemu fartuchy zachowują na dłużej swoją nieskazitelną biel i są łatwiejsze w pielęgnacji.