Szkoła podstawowa a wyprawka

Choć mamy wakacje, niektórzy rodzice zastanawiają się już nad wyprawką dla dzieci wybierających się do szkoły podstawowej. Wszystko dlatego, że często jest to ogromny koszt. Rząd próbuje wspierać biedniejsze rodziny oferując projekt 300+ na wyprawki szkolne. Pozwoli to w znacznym stopniu odciążyć budżet rodziców. W co powinniśmy zaopatrzyć pierwszaka, który wybiera się do szkoły podstawowej? 

Rzeczy potrzebne na co dzień

Chociaż szkoły podstawowe nie określają wprost, że dziecko powinno posiadać własny tornister lub plecak, my doskonale zdajemy sobie sprawę, że w czymś te książki musi nosić do szkoły. W wielu szkołach podstawowych tworzone są szafki, w których dzieci mogą przechowywać książki i zeszyty, tak, aby nie obciążać codziennie ich pleców noszeniem książek. Oprócz tego, znajdziemy w wielu sklepach tornistry na kółkach, które również mają oszczędzić dziecku noszenia ciężkiego plecaka, a w prosty sposób może je ciągnąć za sobą, jak mini walizkę. W szkole podstawowej niezwykle istotny jest również worek na obuwie sportowe, w których maluch będzie chodził po budynku i ćwiczył na zajęciach z wychowania fizycznego. Przyda się również pudełko śniadaniowe, do którego wsadzisz kilkulatkowi jedzenie do szkoły. Więcej na tematy wyprawki dowiesz się na stronie internetowej – Otwarte Okno – jest to niepubliczna szkoła podstawowa która pomaga/doradza skompletowanie wyprawki.

Obowiązkowa wyprawka

Często szkoły podstawowe wystawiają listę najpotrzebniejszych rzeczy, by móc w spokojny rozpocząć z maluchami rok szkolny. Pierwsze lata w szkole głównie polegają na połączeniu zabawy z nauką, dlatego też stawia się tutaj na zajęcia plastyczne. Potrzebne są tutaj oczywiście zeszyty w linie oraz w kratkę, ale również piórnik, w którym znajdą się niezbędne ołówki, długopisy czy pióra, a także gumki do mazania czy temperówka.

Co więcej, szkoły podstawowe wymagają posiadania przez dziecko specjalnej teczki, w której znajdować się będą farby plakatowe, pędzle, plastelina, kredki świecowe oraz różne rodzaje bloków rysunkowych i technicznych, ale również krepina czy papier kolorowy.

Wyprawka szkolna dla dziecka, które dopiero rozpoczyna naukę w szkole podstawowej bywa bardzo kosztowna. Jednak projekt 300+ może wspomóc budżety rodziców.