Problem z wypadniem włosów, a pewność siebie

ile kosztuje przeszczep włosów?

Łysienie to wstydliwy problem spotykający głównie mężczyzn. Wypadanie włosów jest spowodowane przez wiele czynników. Odradzanie się włosów zazwyczaj zaczyna się po ustaniu przyczyny łysienia, czasem jednak konieczny jest przeszczep włosów. Największą liczbę pacjentów klinik, specjalizujących się w transplantacji włosów, są mężczyźni, stanowią oni aż 98% pacjentów.

Czy każdy może wykonać przeszczep włosów?

Niestety nie każdy. Istnieje kilka poważnych powodów, dla których przeszczep nie jest wskazany. Są to poważne choroby m.in. cukrzyca, nowotwór i choroby krążenia. Z listy osób kwalifikujących się do transplantacji skreślone są osoby ze zbyt dużą łysiną lub kobiety z zaburzeniami hormonalnymi. Łysina nie zawsze oznacza konieczność przeszczepu. Często po ustaniu przyczyny łysienia np. po chemioterapii, włosy samoczynnie odrastają.

Na czym polega Transplantacja włosów i czy jest bezpieczna?

Przeszczep włosów polega na chirurgicznym pobraniu włosów z innych partii ciała i wszczepieniu ich w łyse miejsca. Włosy do przeszczepu, zazwyczaj pobierane są z tyłu lub boku głowy, gdyż tam znajdują się włosy dominujące, które są najbardziej odporne na wypadanie. Lekarz dzieli pobrane włosy na 1-6 szczepów. Sam zabieg trwa do trzech i pół godziny i wykonywany jest na znieczuleniu miejscowym. Pacjenci po zabiegu wychodzą do domu. Zabieg nie należy do niebezpiecznych. Zazwyczaj przez pierwszy tydzień na głowie występuje obrzęk i zasinienie, tylko nieliczni pacjenci odczuwają ból pozabiegowy. Po zabiegu pozostają niewielkie blizny, które bez problemu ukrywane są pod włosami.

Ile kosztuje transplantacja włosów?

W zależności od kliniki i stopnia wyłysienia, taki zabieg może kosztować od 1500 do 10000 zł, zazwyczaj potrzebne jest od 1 do 3 zabiegów. Kliniki często podpisują umowy z bankami, aby ułatwić pacjentom sfinansowanie zabiegu. Więcej dowiesz się na: http://klinikamedmix.pl/pl/przeszczep-wlosow/cena.html

Transplantacja włosów jest skierowana do większości osób, które utraciły część swoich włosów. Często po zabiegu ludzie odzyskują wiarę w siebie i zwiększa im się wiara w siebie.