Lampy Profoto – marzenie każdego fotgrafa

lampa profoto

Firma Profoto od prawie pięćdziesięciu lat specjalizuje się w dostarczaniu na rynek innowacyjnych lamp błyskowych. Ta szwedzka marka założona przez dwóch twórców – Conny Dufgrana oraz Eckhard Heine. Od samego początku swojego istnienia miała aspiracje, aby dostarczyć klientowi produkt, jak najwyższej jakości. Firma zaczynała od lamp studyjnych i dopiero po 40 lat działalności wypuściła także lampy błyskowe do używania w terenie.

Firma Profoto – autorytet w dziedzinie fotografii

studio fotograficzne
Firma Profoto uważana jest za autorytet w dziedzinie oświetlenia fotograficznego, a z jej produktów korzystali i korzystają najsłynniejsi fotografowi. Zalicza się do nich m.in.: Annie Leibovitz czy David LaChapelle. Pierwsza z wymienionych została nawet zaproszona na 40 – lecie, aby zrobiła zdjęcie portretowy twórcą marki. Lampy błyskowe są używane przez studia fotograficzne na całym świecie. W Paryżu czy Nowym Jorku szacuje się, że lampy tej marki można znaleźć w około 80 % profesjonalnych studiów fotograficznych. Firma od początku swojego istnienia znana była z innowacyjnych rozwiązań, które bardzo często były potem wykorzystywane przez konkurencję. Przez wszystkie lata działalności produkty firmy dotarły do niemal do wszystkich zakątków świata – Azji, Ameryki czy Afryki.

Produkty firmy zobaczysz na: https://notopstryk.pl/pl/producer/Profoto/173

Profoto A1 – rewolucyjna lampa do zdjęć w terenie

Firma Profoto dała o sobie znać w zeszłym roku, kiedy to wypuściła na rynek produkt reklamowany jako “najmniejszą na świecie lampa studyjną”. Chodzi tu o lampę błyskową Profoto A1. Łączy ona rozmiar i mobilność lamp reporterskich z funkcjami lamp studyjnych. Mnogość funkcji przy zachowaniu małych rozmiarów sprawia, że lampa spotyka się z doskonałym przyjęciem zarówno u profesjonalnych fotografów, jak również pasjonatów fotografowania, którzy nie zajmują się robieniem zdjęć na co dzień. Producentowi udało się także uzyskać satysfakcjonującą długość pracy na jednej baterii, co w przypadku lampy używanej do sesji w plenerze również jest niezwykle istotną kwestią.

Zakończenie

Firma Profoto posiada długoletnią tradycję w produkcji sprzętu fotograficznego najwyższej klasy. Produkty tej firmy nie należą do najtańszych. Należy jednak pamiętać, że jest to sprzęt hi-endowy używany przez najlepszych fotografów na całym świecie.