Drewno w ogrodzie

W dzisiejszych czasach, gdzie na każdym kroku spotykamy mnóstwo różnych materiałów budowlanych, możemy za ich połączeniem wyrazić niemal każdą wizję budowlaną. Mimo wpływu nowoczesnych technologii, drewno niezmiennie jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym łączącym w sobie elementy, tradycji i nowoczesności. Niezależnie od stylu drewno pasuje do każdego ogrodu. Stosujemy je zatem do wykonania takich elementów jak pergole, obrzeża, altany, tarasy, ogrodzenie, dekoracje, nawierzchnie, czy elewacje. W Polsce wykorzystuje się najczęściej kilka podstawowych europejskich gatunków drewna jak modrzew, świerk i sosna, czasem realizacje wykonane są w oparciu o droższe i wytrzymalsze drewno egzotyczne.

Dbanie o ogród

Praca w ogrodzie dla wielu osób jest prawdziwą przyjemnością i hobby. Ci, którzy nie mają prawdziwego ogrodu, mogą stworzyć sobie małą oazę na balkonie. Niektórzy zaś na hasło „prace ogrodowe” dostają prawdziwych ciarek i unikają jej jak mogą. Jest bardzo dużo sprzętów do prac ogrodowych, które ułatwią nam ta prace. Piła tarczowa widiowa z węglikami spiekanymi przeznaczona jest do cięcia drewna zarówno twardego jak i miękkiego. Piły tarczowe widiowe o średnicy powyżej 600 mm stosowane są często w przecinarkach jedno lub dwu tarczowych. Duże średnice pił tarczowych widiowych w większości posiadają dodatkowe wycięcia chłodzące. ZOBACZ TUTAJ.

Jak zrobić wiosenne porządki w ogrodzie?

● Zacznij od sprawdzenia wszystkich przyborów i narzędzi. Wyczyść je, naostrz i wysterylizuj, aby móc bez problemów przystąpić do wiosennych porządków w ogrodzie. Bardzo ważne jest to, żeby narzędzia i przybory potrzebne do pielęgnacji ogrodu były czyste i niezardzewiałe.
● Jeżeli jesteś fanem ozdób ogrodowych, zacznij od wyciągnięcia ich ze schowka i ustawienia w ogrodzie. Możesz też delikatnie je wymyć lub przetrzeć ściereczką, aby pozbyć się kurzu.
● W zależności od tego, jaka jest wilgotność gleby, postaraj się usunąć mulcz, który mógł przykryć niektóre z Twoich roślin. Ściółkę możesz przerzucić na taczki i wywieźć na stertę przeznaczoną na kompost. Usunięcie warstwy starej ściółki pozwoli glebie się ogrzać.
● Kiedy już ściółka zostanie usunięta, możesz przejść do sprawdzenia stanu swoich krzewów. Najlepiej zacząć od tych krzewów, które są wiecznie zielone. Delikatnie oberwij suche końcówki i rozchyl krzak (nosząc gumowe rękawice), aby sprawdzić czy nie jest zamieszkiwany przez jakieś zimujące w nim zwierzęta. Teraz jest czas, aby usunąć wszelkie niechciane gniazda.