Niezbędne wyposażenie przyczepy kempingowej

kemping

Wygodna i bezpieczna podróż to jeden z ważniejszych aspektów, szczególnie jeśli chodzi o caravaning. Zabierając w podróż przyczepę musimy zadbać o kilka ważnych akcesoriów, do takiej podróży po prostu dobrze przygotować. Co powinno znaleźć się na liście niezbędnych rzeczy? Sprawdź poniżej.

Wyposażenie samochodu w hak holowniczy

Niezbędnym elementem w jaki musi być wyposażony samochód, który docelowo będzie ciągnął przyczepę jest hak holowniczy. Nie każdy pojazd osobowy go posiada, jeśli więc go nie ma trzeba kupić specjalny hak. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, ważne by wybrać ten który posiada stosowną homologację.

Dodatkowe lusterka

Bezpieczeństwo podróżowania z przyczepę kempingowa powinniśmy stawiać na najwyższym szczeblu. W trakcie podróży przydadzą się więc dodatkowe lusterka. Dzięki nim zapewnimy sobie komfortową jazdę. Bez względu na gabaryt przyczepy czy będzie mała czy duża – lusterka zapewnią nam zdecydowanie lepszą widoczność na drodze. Przyczepa kempingowa to pojazd którym trzeba czasem manewrować chociażby podczas cofania. Takie lusterka mogą zatem wiele ułatwić.

Zabezpieczenia przed kradzieżą

Bez względu na to czy w podróż zabieramy przyczepę kempingową używaną czy nową, powinniśmy zadbać o zabezpieczenia antykradzieżowe. Bowiem w trakcie podróżowania może okazać się, że będziemy chcieli gdzieś pozostawić przyczepę i pójść na wycieczkę czy zwyczajnie pozostawić ją na placu campingowym. Dość przydatnym zabezpieczeniem jest te które montowane jest do zaczepu kulowego, a zwolnienie blokady następuje przy użyciu specjalnego klucza.

Koła i błotniki do przyczep

Błotniki i nadkola i koła to elementy na które szczególnie należy zwrócić uwagę. Przed wyjazdem w długa podróż dobrze jest sprawdzić stan ogumienia i to czy koła są prawidłowo wycentrowane.  Jeśli to możliwe to warto wziąć ze sobą w podróż dodatkowe koło zapasowe. Koła do przyczep to jeden z ważnych elementów dlatego też muszą być dobrze dopasowane do samej przyczepy uwzględniać jej wagę i wielkość. Dobór koła i błotników do przyczepy wymaga wiedzy jednak dlatego też warto wybrać ofertą firm które trudnią się sprzedażą akcesoriów do przyczep. Przykładowa ofertę takiej firmy znajdziesz na stronie https://www.na-haku.eu

Gdzie nabyć akcesoria do przyczepy?

Aby móc korzystać z tych wszystkich udogodnień tego pojazdu, koniecznie musimy zadbać o dodatkowe wyposażenie, które umożliwi bezpieczną eksploatację przyczepy i jednocześnie umili podróżowanie. Odpowiednio przygotowana i wyposażona przyczepa niewątpliwie zapewni komfort podczas każdej podróży. Sklepów gdzie można dokupić dodatkowe akcesoria dla przyczep jest wiele, jednak spora większość kupuje je już w momencie zakupu przyczepy.