Alergie u kota – jak rozpoznać i leczyć

Podobnie jak ludzie, nasi koci przyjaciele mogą posiadać alergie. Dzieje się tak, gdy ich układ odpornościowy staje się bardziej wrażliwy na substancje obecne w ich otoczeniu. Są one określane jako alergeny, kot który próbuje pozbyć się szkodliwych substancji, może wykazywać wszelkiego rodzaju objawy chorobowe.

Alergie u kotów są na ogół podzielone na 3 główne kategorie: alergia na pchły, alergie środowiskowe i alergia pokarmowa. Koty, które mają alergię pokarmową bardzo często drapią się po głowie i szyi, a także mają problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka i wymioty. Ten typ alergii alergii może pojawić się u kotów w każdym wieku.

Leczenie i zapobieganie

Oczywiście najlepszym sposobem leczenia alergii kota jest usunięcie alergenów z jego otoczenia. Na przykład, jeśli alergie u kota są powodowane przez pchły, powinno się stosować zalecane przez weterynarzy środki zapobiegające pchłom i kleszczom.

Jeśli zaś chodzi o pyłki, grzyby, pleśń lub kurz, wtedy najlepszym sposobem jest kąpiel kota kilka razy w miesiącu może pomóc złagodzić swędzenie. Weterynarz może polecić odpowiedni szampon, który pomoże uniknąć wysuszania skóry kota.

Zaś diagnoza alergii pokarmowych może wymagać dostarczenia swojemu pupilowi diety w postaci dobrze zbilansowanego posiłku. Pomóc w tym może stosowanie leczniczych karm dla kota. Jednak sama karma to nie wszystko równie ważne są również suplementy diety, aby mieć pewność, że kot wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje.

Lecznicze karmy dla kota to dobrze skomponowane produkty, które mogą stanowić dobrą profilaktykę leczniczą szczególnie jeśli zwierzę ma alergię pokarmową. warto więc zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty najlepiej te, które polecają weterynarze, by wyeliminować ryzyko pojawienia się alergii bądź wyeliminować jej przyczynę. Weterynaryjny.pl to jeden ze sklepów zoologicznych, który prowadzi w pełni profesjonalne produkty i akcesoria dla zwierząt w tym karmy lecznicze i weterynaryjne dla kotów i innych zwierząt domowych.