Szkoły policealne w Polsce

Od kilku lat można zaobserwować duże zainteresowanie szkołami policealnymi. Młodzież bardzo chętnie podejmuje edukację na uczelniach wyższych, zwłaszcza takich, które mają do zaoferowania ciekawe kierunki kształcenia.

Jest to dla nich niejako szansa na lepszą pracę. Szkoły policealne w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem także z innych względów. Bardzo niskie czesne w niektórych uczelniach nawet jego brak, stosunkowo krótki czas kształcenia (zwykle 4 semestry) zdobycie tytułu technika i konkretnego zawodu to tylko niektóre z plusów szkoły policealnej.

Dobry zawód

Szkoły policealne w większości wybierane są przez młode osoby, które dopiero ukończyli szkołę średnią. Dla nich jest to duża szansa na uzyskanie ciekawego zawodu. Wiele szkół policealnych oferuje nawet kilkanaście specjalizacji. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie kierunek kształcenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się głównie zawody medyczne: higienistki stomatologiczne, opiekunowie medyczni, technicy weterynarii itp. Wielu młodych osób chce kształcić się również na kierunkach związanych z administracja, ekonomią. Technik administracji, technik rachunkowości to zdecydowanie te najpopularniejsze. Jak się okazuje szkoła policealna kierunki ma bardzo różne.

Podwyższenie kwalifikacji zawodowych

Mimo iż szkoły policealne kojarzą się wyłącznie jako droga edukacyjna dla młodzieży bardzo często wybierana jest również przez osoby dorosłe. Szkoła policealna co daje? Takie pytanie zadaje sobie większość młodzieży. Otóż wiele osób, które wykonują już zawód chciałby sobie podwyższyć kwalifikacje bądź zwyczajnie chciałyby się przekwalifikować. Szkoła policealna dla dorosłych to szansa na zdobycie cennej wiedzy i dodatkowych umiejętności bądź uzupełnienie już tych posiadanych. Wiadomo rynek pracy stale się zmienia, przez co czasem konieczne jest przekwalifikowanie w innym zawodzie.

Gdzie funkcjonują szkoły policealne?

Jak już zostało wspomniane szkoły policealne w Polsce powstają jak grzyby po deszczu. W niemal każdym większym mieście funkcjonuje szkoła policealna – w Radomiu, Gliwicach, Krakowie można znaleźć ich najwięcej. Jedną z bardziej znanych jest Sukces Edukacja, która posiada swoje filie właśnie w tych miastach. Radom, Gliwice czy Kraków to nie jedyne miasta w których działa szkoła policealna, więcej na temat placówek i ich filii można znaleźć na stronie Sukcesedukacja.pl.

W Polsce funkcjonuje wiele tego typu placówek mają one swoje siedziby niemal w każdym województwie w Polsce. Jedyną różnicą jest to, że różnią się one systemem kształcenia i oferowanymi kierunkami kształcenia.