Studia podyplomowe – zwiększ swoją szansę na zatrudnienie

Studia podyplomowe to w ostatnim czasie jedna z popularniejszych form edukacji. Dlaczego? Otóż wiele młodych ludzi chce zdobyć lepszą pracę, nierzadko ma potrzebę przekwalifikowania się, a szkoła podyplomowa pozwala na zdobycie dobrych kwalifikacji.

Sytuacja na rynku pracy stale się zmienia. W większości ofert, pracodawcy wymagają doświadczenia zawodowego, te nie jest łatwo zdobyć zwłaszcza jeśli jest się świeżo upieczonym magistrem. Nic dziwnego, że wiele osób szuka więc pomysłu na siebie i na to gdzie zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu i móc pochwalić się jakimś stażem pracy. Przez to też chętniej wybierają kontynuację nauki na studiach podyplomowych . Dzięki nim absolwent jest w stanie zdobyć nie tylko wiedzę z zakresu danej dziedziny ale zdobyć praktyczne umiejętności, dlatego że na większości kierunków szkół podyplomowych organizowane są praktyki – jest możliwość przeszkolenia do zawodu. Podjęcie edukacji w tego typu placówkach może być dobrym startem i szansą na znalezienie lepszej pracy.

Najchętniej wybierane kierunki studiów podyplomowych

Oczywiście wybór specjalności jest kwestią indywidualną, natomiast warto, by był on podyktowany tym jakie zawody mają się najlepiej na rynku pracy. Studia podyplomowe w zakresie kadr i płac, kryminalistyki, bezpieczeństwa i higieny pracy, studia podyplomowe w zakresie bhp – to jedne z tych, które w ostatnim czasie cieszą się największym zainteresowaniem. Więcej o tych i o innych specjalizacjach oraz prowadzonej rekrutacji można znaleźć na stronie uczelni WSZOP (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach) – https://wszop.edu.pl. 

Podejmują naukę na uczelni wyższej mamy pewność, że zarówno program nauczania i organizacja zajęć będą przeprowadzane w pełni profesjonalnie. Na uczelniach wyższych zatrudniani są wykładowcy, specjaliści, pasjonaci i praktycy w swoich obszarach.

Zdobądź nowe kwalifikacje lub uzupełnij swoją wiedzę

Podjęcie studiów podyplomowych wiąże się przeważnie z jakąś konkretną decyzją. Dla jednych jest to szansa na zwiększenie zatrudnienia w danym zawodzie, dla innych zaś sposób na podniesienie kwalifikacji lub też sposób na uzupełnienie już nabytej wiedzy na studiach wyższych. Jak się okazuje studia podyplomowe dają nam naprawdę wiele możliwości. Jeśli wybierzemy studia podyplomowe w zakresie bhp, możemy spodziewać się, że zdobędziemy cenną wiedzę, która pozwoli nam podjąć pracę np. na stanowisku specjalisty ds. BHP. Natomiast w przypadku gdy będziemy chcieli z pracownika biurowego przekwalifikować się na specjalistę ds. kadr wtedy też pomocne mogą okazać się studia podyplomowe kadry i płace.