Jaką nawierzchnię sportową wybrać do montażu boiska?

Boisko to nie tylko miejsce do aktywnego uprawiania sportu ale teren na których każdy sportowiec powinien czuć się w pełni bezpiecznie. Bez względu na to czy jest to miejsce do gry w piłkę nożną czy też do tenisa powinno być przyjazne użytkownikowi. Co to oznacza w praktyce? Otóż chodzi o to aby takie boisko mogło być użytkowane w niemal każdych warunkach atmosferycznych, ważne by było miękkie i wtedy gdy trzeba chroniło przed upadkiem. Bowiem nie tylko dzieci ale i dorośli uprawiający sport na boisku mogą doznać kontuzji.

Sztuczna trawa

Najczęściej stosowana “murawą” jest sztuczna trawa. Powszechnie uznawana za najbardziej praktyczne rozwiązanie stosowane na boiskach przydomowych czy ośrodkach sportowych. Wiele osób podkreśla nie tylko jej użytkowość ale także to, że taka nawierzchnia po prostu dobrze się prezentuje. Trzeba jednak zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt – na praktyczność. Sztuczna trawa wymaga pielęgnacji i co ważne nie nadaje się do użytkowania po deszczowym dniu.

Modułowe nawierzchnie sportowe

Szukając innowacyjnych rozwiązań warto wspomnieć o modułowych nawierzchniach sportowych. Obecnie cieszą się one bardzo dużą popularnością montowane są na boiskach szkolnych, przy orlikach, a nawet na boiskach przydomowych. Jak podkreślają specjaliści, są to niedrogie nawierzchnie sportowe, które sprowadzają się do budowy przeróżnych boisk. Nie tylko tam gdzie docelowo będą rozgrywać się turnieje piłki nożnej ale także na boiskach do koszykówki, tenisa czy siatkówki. Na tego typu boiskach przydają się modułowe nawierzchnie sportowe. Marka COURTY specjalizuje się w tego typu nawierzchniach. Na stronie Courty można zapoznać się z przykładowymi realizacjami boisk przydomowych, boisk szkolnych na których zostały użyte modułowe nawierzchnie sportowe. Dużym atutem tych nawierzchni jest szybki montaż, boisko może być zbudowane w niemal kilka tygodni. Jedynym wymogiem jest aby teren na którym docelowo miałoby być zbudowane boisko musi być mniej więcej równej powierzchni.