Szumiące maskotki – czy rzeczywiście pomagają?

Szumiące maskotki - lis

Czym są szumisie?

Nim przyjrzymy się bliżej temu, czy takie maskotki są w ogóle skuteczne, omówmy czym w ogóle są szumisie? Szumisie to nic innego, jak pluszowe misie, w różnej formie, które cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców. Według informacji ze stron producentów – emitują one szumiący dźwięk, który jest w stanie odpowiednio wyciszyć oraz uspokoić małe dziecko i sprawić, że czuje się ono bezpiecznie. Czy rzeczywiście są w stanie pomóc?

Biały szum

W szumisiach zastosowano specjalny mechanizm białego szumu. Czym on jest? Szumy, które wydaje pluszowa zabawka, przypominają szumy, które przywodzą dziecku na myśl dźwięki, które były, kiedy jeszcze znajdował się w brzuchu matki. Dzięki temu uspokaja się i wycisza i może zasnąć. Rodzice ponadto wykorzystują szumisie, aby uspokoić dziecko, które zmaga się z kolkami. W internecie możemy spotkać się z zaleceniami, aby stosować… odkurzacz, suszarkę do włosów lub pobrać nagranie na komórkę i odtwarzać dziecku. Jednak najprostszym i przy tym bardzo bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup szumiącej maskotki – pluszowego misia, który nie tylko uspokoi malca, ale i zostanie jego najlepszym kompanem. Z pewnością będzie to ulubiona zabawka szkraba.

Trudny wybór

Rodzice mogą wybierać wśród wielu rodzajów zabawek i producentów. Zdecydowany prym wiodą w tej kwestii zabawki marki Whisbear, które zostały przebadane przez specjalistów i posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. Takie szumiące maskotki można umieścić na wózku dziecka czy nosidełku, a także i łóżeczku za pomocą odpowiednich magnesów czy innych elementów, które to umożliwiają. Misie mają szeleszczące elementy, np. uszy, brzuszki itd. Ponadto posiadają funkcję, dzięki której, gdy dziecko zapłacze, automatycznie włącza się szum i uspokaja malca. Urocze i w pełni bezpieczne zabawki można zakupić np. tutaj – https://modnyrodzic.pl/pl/c/Szumiace-Misie/265.