Skandynawskie dodatki do domu

plakaty skandynawskie

Na co dzień mamy do czynienia z różnymi stylami wystroju wnętrz. Każdy z nas lubi coś innego. Jedni stawiają na styl glamour, inni z kolei na industrialny. Jednak bardzo popularny stał się styl skandynawski. Sklepów powstaje coraz więcej z tego rodzaju dodatkami do domu. Jakie są skandynawskie dodatki do domu?

Co wyróżnia dekoracje do salonu pochodzące ze sklepu skandynawskiego?

Przede wszystkim wszelkiego rodzaju dekoracje do salonu zachowane są w jednej konwencji – ma być minimalistycznie. W elementach pochodzących ze sklepu skandynawskiego nie znajdziesz przesadzonych bibelotów, które tylko zagracają miejsce. Rzeczy te są przede wszystkim funkcjonalne i… estetyczne. Między innymi w asortymencie sklepu skandynawskiego znajdziemy plakaty skandynawskie, na których nie znajdziemy zbyt wielu elementów. Raczej są to obrazki związane z naturą, ale także motywujące napisy. Całość pięknie ozdobi mieszkanie. Często w różnego rodzaju katalogach możemy spotkać się z aranżacjami, w których widać rzucone niechlujnie koce, pledy czy patchworki. Styl skandynawski pochodzi ze Skandynawii, jak sama jego nazwa wskazuje.

Domek dla lalek to świetna dekoracja do pokoju dziecięcego.
Domek dla lalek to świetna dekoracja do pokoju dziecięcego.

Klimat tam nie jest sprzyjający, dlatego też całość jest bardzo zimna (ściany w kolorze białym czy szarym), a blasku i ciepła dodają drewniane podłogi czy właśnie pledy bądź patchworki.

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Dziecięce pokoje też mogą być urocze i przytulne dzięki skandynawskim dekoracjom do pokoju dziecięcego. Warto podkreślić, że takie elementy spełniają często również nieco inne funkcje, a nie tylko funkcje dekoracyjne. Przyjrzyjmy się na przykład huśtawkom hamakom, które oprócz estetycznego wykonania spełniają również funkcję rozrywkową. Takimi dekoracjami do pokoju dziecięcego będą także drewniane zabawki, które sprawią frajdę także maluchom. To na przykład drewniany domek dla lalek czy drewniane auto jeździk.

 

Takie elementy znajdziesz w jednym z najpopularniejszych sklepów skandynawskich. Dominuje styl skandynawski, sklep Milli Home coś o tym wie. Sprawdź sam.

 

 

Zdjęcia pochodzą ze sklepu skandynawskiego Milli Home.