Naklejki ścienne czy tapeta? Na co warto się zdecydować?

Pokój dziecięcy urządzamy z największą dbałością o detale. Dużą staranność przykładamy do doboru materiałów, farb itp.. Staramy się aby miały one wszystkie niezbędne atesty i były stu-procentowo bezpieczne. Nie zapominamy również o elementach dekoracyjnych. Za dużo czasu jednak poświęcamy na wybór ruchomych elementów dekoracyjnych, które są dodatkowym miejsce gdzie gromadzi się kurz. Istnieją pewne elementy dekoracyjne, które nie wymagają poświęcenia im więcej czasu są nimi tapety i naklejki ścienne. Na które z nich warto się zdecydować?

Dlaczego naklejki ścienne i tapety?

Naklejki ścienne i tapety przyklejamy do ściany. Nie prowadzamy zatem dodatkowego elementu wypukłego, na którym zbiera się kurz. Naklejki i tapety nadają pomieszczeniom charakteru, również w przypadku pokoju dziecięcego. Możemy dzięki nim wprowadzić motywy zwierzęce, baśniowe itp. które pomagają przecież rozwijać wyobraźnię dziecka. Ponadto często pozwalają na dokładniejsze mycie niż tradycyjna ściana. Łatwiej z nich zmywać zabrudzenia, a niektóre nawet są dedykowane do pisania po nich kredą.

Naklejki ścienne w pokoju dziecięcym

Naklejki ścienne są bardzo szybkim i efektowym rozwiązaniem. Można polegać na polskich produkcjach np. Yoko Design, które posiadają wszystkie niezbędne atesty, aby móc być wykorzystanym w pokoju dziecięcym. Naklejki ścienne to rozwiązanie tańsze niż tapety. Nie wymagają one również zatrudniania fachowca do naklejenia ich. Każdy z łatwością zrobi to sam, postępując zgodnie z instrukcją obsługi.

Tapety na ścienne do pokoju dziecięcego

Tapety są również dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. Jednak w ich przypadku znacznie trudniej odbędzie się ich wymiana. A dzieci szybko dorastają i nudzą im się wzory i kolory. Również w temacie położenia, w przypadku tapet będziemy musieli zatrudnić profesjonalistę. W przypadku samodzielnego kładzenia tapet najczęściej kończy się to fiaskiem. Tapetę trzeba zerwać, straciliśmy pieniądze, a ścianę trzeba oczyścić z resztek kleju i pomalować.

Co sprawdzi się lepiej w pokoju dziecięcym?

W pokoju dziecięcym sprawdzą się lepiej naklejki ścienne. Dużo łatwiej będzie je nakleić, a później usunąć, jak dziecku znudzi się wzór. Szeroki wybór naklejek na ścianę do pokoju dziecięcego znajdziecie w yokodesign.pl.