Łazienka w nowym mieszkaniu deweloperskim – od czego zacząć

Otrzymując klucze od dewelopera pierwszym elementem, do którego przystępujemy są prace wykończeniowe łazienki. To kluczowe pomieszczenie i aby się wprowadzić musi być wykończone. W tym artykule omówione zostaną podstawowe wskazówki przydatne przed przystąpieniem do wykańczania łazienki.

Zarezerwuj termin u fachowca, co najmniej rok wcześniej

Niestety na dobrego fachowca trzeba czekać. Popularni fachowcy z dobrymi opiniami mają terminy niekiedy nawet 2 lata do przodu. Wydaje się to nieco absurdalne i należałoby zarezerwować termin jeszcze zanim deweloper zacznie budowę mieszkań. Oczywiście będziemy mogli liczyć też na łut szczęścia, ktoś być może zrezygnuje z terminu, bądź też opóźni się jego otrzymanie mieszkania. Niestety i w Twoim przypadku może dojść do takiej sytuacji i odbiór mieszkania przeciągnie się przez co przepadnie nam termin u fachowca.

Przed projektem sprawdź rozmieszczenie przyłączy

Czasami zdarza się, że przyłącza nie są tak jakbyśmy tego chcieli. Trzeba więc wtedy w pracach uwzględnić czas i koszt przesuwania ich.

Nie oszczędzaj przesadnie na wyposażeniu

O ile możesz wybrać tańsze płytki tak armaturę i ceramikę łazienkową powinno się kupować tylko najwyższej jakości. W końcu remontów łazienki nie przeprowadzamy co pięć lat. Wykończenie łazienki powinno posłużyć przez lata i być bezawaryjne. Cieknące baterie łazienkowe, skorodowane syfony, niesprawne mechanizmy przesuwne drzwi, to jedne z najczęstszych przypadłości łazienek. Warto więc przed zakupem prześledzić opinie o konkretnych produktach, które mamy na oku.

Oprócz designu pamiętaj o funkcjonalności

Piękna drobna mozaika pod prysznicem nie będzie dobrym rozwiązaniem. W licznych fuchach będą zbierać się zanieczyszczenia i po jakimś czasie, nawet mimo starannego sprzątanie efekt będzie mizerny. Fugi stracą swoją świeżość i barwę, przez co i płytki nie będą wyglądały dobrze. Zwłaszcza zabieganym polecane są jak największe płytki z wąską fugą. Odradzamy też jednolite białe błyszczące płytki. Na modnych ostatnio płytkach imitujących drewno dobrze ukrywają się delikatne zabrudzenia i smugi. Dobrym rozwiązaniem są również szare płytki imitujące beton.

 

Jeżeli nadal szukasz swojego wymarzonego mieszkania zajrzyj do dewelopera mieszkań Domy Śląskie http://www.domyslaskie.pl/