Jak wybrać kolor podłogi drewnianej?

Podłoga drewniana będzie dla Twojego domu inwestycją na długie lata, mogącą podnieść wartość nieruchomości. Jedną z opcji, jaką będziesz mieć jeśli chodzi o drewno jest kolor. Obecnie istnieje wiele różnych opcji kolorystycznych, co może przytłoczyć. Zatem przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni kolor. 

Weź pod uwagę kolor mebli i dekoracji

 

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę jest kolor mebli i dekoracji, nie chcesz w końcu, aby kolor drewnianych podłóg nie pasował do otoczenia. Dopasowywanie wszystkiego sprawi, że przestrzeń nabierze spójności i charakteru. 

Jeśli masz do wykończenia mały pokój, który jest ograniczony, jeśli chodzi o naturalne oświetlenie lub pokój z ciemnymi ścianami, powinieneś wybrać jaśniejsze podłogi z drewna. Zbyt ciemne podłogi stworzą poczucie przytłoczenia. Z drugiej strony, jeśli masz pokój z jasnymi ścianami, wybór ciemniejszego drewna na podłogę stworzy nowoczesny i kontrastujący wygląd. 

O tym jak wybierać i gdzie pasują ciemne podłogi drewniane przeczytać można w tym artykule: https://venifloor.com/news/ciemna-podloga-drewniana-synonim-elegancji/

 

Jasne kolory to mniej widoczne zarysowania

 

Zarysowania i wgniecenia na drewnianej podłodze mogą wystąpić w obszarach o dużym natężeniu ruchu oraz w miejscach, w których bawią się zwierzęta domowe i dzieci. Jeśli chcesz łatwo ukryć te niedoskonałości, wybierz podłogę z naturalnego drewna, która nie ma błyszczącego wykończenia. Na matowych powierzchniach delikatne mankamenty są mniej widoczne.

 

Warto korzystać z próbników

 

Kiedy przychodzi czas na wybór kolorów podłogi z twardego drewna, zawsze poproś o próbki drewna i porównaj je w domu. Będziesz mógł przytrzymać próbki do ścian i porównać je z kolorem mebli. Bez próbek nie będziesz miał pojęcia, jak podłoga będzie wyglądać w domu przy konkretnym oświetleniu.