Aranżacja salonu – na co zwrócić uwagę

Projektując wygląd salonu możemy o pomoc poprosić profesjonalnego projektanta wnętrz. Możemy tez zrobić to samodzielnie. Z pomocą na pewno przyjdą nam portale wnętrzarskie, na których znajdziemy liczne inspiracje/

Kolorystyka

Jedną z podstawowych decyzji, jaką będziemy musieli podjąć, jest ta dotycząca kolorystyki. Możemy zdecydować się na kolory spokojne stonowane lub odważne (np. czerwień lub pomarańcz). Warto rozważyć pomalowanie jednaj ściany w bardziej odważnym kolorze, zaś inne w spokojnych, stonowanych.

Klasyka lub styl nowoczesny

Na etapie projektowania salonu będziemy się też decydować na wybór konkretnych mebli. Możemy wybrać meble klasyczne – drewniane komody, witryny prezentujące porcelanę, eleganckie szkło. Można tez zdecydować się na styl bardziej nowoczesny, minimalistyczny.

Meble tapicerowane

Kolejnym wyborem, jaki musimy podjąć jest dobór odpowiedniego kompletu wypoczynkowego. Powinien być ładny, ale jednocześnie wygodny i funkcjonalny. Dobrym rozwiązaniem są meble tapicerowane. Producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną wzorów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Szeroką gamę mebli można zobaczyć na https://meblegorecki.com

Nowoczesne narożniki

Dla powierzchni o nieco mniejszym metrażu dobrym rozwiązaniem będą nowoczesne narożniki. Pozwolą one w pełni wykorzystać posiadaną powierzchnię salonu, a jednocześnie zapewnią dużo miejsca do siedzenia i spania. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli, wzorów i gam kolorystycznych. Każdy znajdzie produkt idealny dla siebie. Oprócz narożnika możemy tez zdecydować się na sofy, fotele i pufy czy meble na wymiar. 

Estetyczne dodatki

Projektując salon powinniśmy zwrócić uwagę na dobór estetycznych dodatków kolorystycznie dopełniających wystrój salonu. Piękne firany i zasłony, obrazy na ścianach, wazony czy poduszki sprawią, że nasz salon będzie zachwycał, a jego właściciele będą się w nim doskonale czuli.