Rodzaje uszczelek i miejsca ich wykorzystania

Uszczelki mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Wykorzystywane są w motoryzacji, branży wodno – kanalizacyjnej, a także w instalacjach gazowych i grzewczych. Są bardzo ważnym elementem instalacyjnym. Wyróżniamy różne rodzaje uszczelek: uszczelki fibrowe, uszczelki gumowe, uszczelki kryngielitowe, a także uszczelki kołnierzowe.

Uszczelki gumowe

Ten rodzaj uszczelek charakteryzuje się elastycznością, co sprawia, ze dostosowują się do różnej powierzchni. Są odporne na działanie wody oraz mają duże właściwości izolacyjne. Duży wybór uszczelek o wysokiej jakości możemy znaleźć w firmie Admet.

Uszczelki kołnierzowe

Ten rodzaj uszczelek wykorzystywany jest w urządzeniach hydraulicznych. Występują w różnych rozmiarach. Są bardzo odporne. Na rynku możemy znaleźć ich bogatą ofertę spełniającą wymogi klientów.

Uszczelki kryngielitowe

Uszczelki kryngielitowe są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Mają zastosowanie głównie w systemach wodno – kanalizacyjnych.

Oprócz różnego rodzaju uszczelek popularna w użytku jest tez armatura instalacyjna. W tym dziale możemy znaleźć na przykład korki, zaślepki, listwy montażowe baterii, czy membrany.