Najczęściej wybierane ekspresy do firm – sprawdź ranking!!

W wielu biurach dzień zaczyna się filiżanki kawy. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju rytuał w wielu firmach. Pracodawcy chcąc umożliwić swoim pracownikom przygotowanie pysznej kawy inwestują bardzo często w pełni zautomatyzowane ekspresy.W firmie gdzie pracuje dużo osób to spora wygoda, bowiem zrobienie porannej kawy przy użyciu profesjonalnego ekspresu trwa zaledwie kilka chwil. Nic dziwnego, że wielu właścicieli decyduje się zainwestować w ekspresy kawowe do firmy zamiast na zakup przykładowo kilku czajników. Wybór ekspresu do firmy nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że na rynku możemy znaleźć modele w przeróżnych przedziałach cenowych i wzbogacone o dodatkowe funkcje. Z przeprowadzonych statystyk można jednak wywnioskować jakie ekspresy cieszą się w firmach największa popularnością.

Automatyczne ekspresy

Można wyróżnić wiele maszyn do parzenia kawy są wśród nich ekspresy kolbowe na kapsułki oraz automatyczne ekspresy do kawy. Z praktycznego punktu widzenia te ostatnie okazują się być najpraktyczniejsze i najbardziej opłacalne. Dużą zaletą automatycznych ekspresów jest ich szybka i prosta obsługa jak również opcja czyszczenia. W nich wszystko odbywa się automatycznie, ekspres pokazuje na wyświetlaczu kiedy zabraknie wody kawy a nawet kiedy konieczne jest jego czyszczenie. Można powiedzieć, że są to ekspresy prawie bezobsługowe – nic dziwnego, że firmy najczęściej decydują się na zakup automatycznych ekspresów. Posiadanie takiego ekspresu to duża oszczędność czasu, nie trzeba zbyt długo czekać, aż kawa zostanie przygotowana. Nie wspominając już o tym, że kawa w takim ekspresie jest po prostu znakomita w smaku.

Najczęściej wybierane marki

Firma, która chce zainwestować w dobrej klasy maszynę powinna wziąć pod uwagę markę. Tak też jest w rzeczywistości właściciele firm najczęściej decydują się właśnie na ekspresy do firm takie znanych i wiodących marek. Saeco i Gaggia wiodą prym w tej klasie produktów. Ekspresy znanych firm to zdecydowanie najlepszy wybór  co prawda ich zakup wiąże się z niemałym kosztem, mimo to ostatecznie firma pozyskuje maszynę w pełni profesjonalną taka która posłuży na kilka dobrych lat.